بارسلونا قهرمان لالیگا شد یا لیونل مسی؟

لیونل مسی، کاپیتان آرژانتینی بارسلونا، آماری خیره کننده و غیرقابل توصیف در لالیگا به ثبت رسانده است.

بارسلونا قهرمان لالیگا شد یا لیونل مسی؟

لیونل مسی، کاپیتان آرژانتینی بارسلونا، آماری خیره کننده و غیرقابل توصیف در لالیگا به ثبت رسانده است.


به گزارش "ورزش سه"، دیروز فصل 18-2019 لالیگا نیز به پایان رسید و بارسلونا که چند هفته قبل قهرمانی خود را مسجل کرده بود، در هفته پایانی مقابل ایبار و با دبل لیونل مسی متوقف شد و ستاره 31 ساله با 36 گل یک بار دیگر و برای ششمین بار عنوان ال پیچی چی را جشن گرفته و به رکورد تلمو زارای افسانه ای رسید.

 

اما به جز عنوان آقای گلی، تمام پارامترهای هجومی نیز متعلق به لیونل مسی بوده و او ستاره بی چون و چرا و نقش اول قهرمانی مقتدرانه بارسلونا در این فصل لالیگا لقب گرفته است.

 

لیونل مسی با 36 گل بالاتر از لوییس سوارز و کریم بنزمای 21 گله آقای گل شد، با 13 گل در کنار سارابیا عنوان بهترین پاسور فصل را به خود اختصاص داد اما در باقی موارد که در ادامه مرور می کنیم نیز کاپیتان بارسلونا بی رقیب بوده است.

 

مسی با 171 شوت، 87 شوت در چارچوب، 92 خلق موقعیت گلزنی، 34 خلق شانس مسلم گلزنی، 29 خطای انجام شده روی او در یک سوم حریف، 9 گل بیرون از محوطه، 6 گل با ضربه ایستگاهی، 7 دبل، 3 هت تریک، 10 بار به لرزه درآوردن دیرک رقبا و 1139 پاس موفق در یک سوم حریف، در تمامی این عرصه ها رتبه نخست را به خود اختصاص داده و آماری غیرقابل تصور را در این فصل به ثبت رسانده است.

 

بسیاری معتقدند بارسلونای بدون لیونل مسی در سال های اخیر قادر به خلق چنین آمار فوق العاده ای در لالیگا نبود و مرور این عملکرد بی نظیر نشان می دهد که شاید می توان در جدول لالیگا به جای بارسلونا، نام لیونل مسی را به عنوان قهرمان به ثبت رساند.

 

منبع :