آمادگی برای آزمون همراه با آرامش

برای ایجاد حسِ آرامش، درباره‌ی خودتان مثبت بیندیشید و مثبت حرف بزنید. این، یکی از جنبه‌های روش درمانیِ آرامش‌بخشِ «درمان به‌طور خودکار» است.

آمادگی برای آزمون همراه با آرامش

برای ایجاد حسِ آرامش، درباره‌ی خودتان مثبت بیندیشید و مثبت حرف بزنید. این، یکی از جنبه‌های روش درمانیِ آرامش‌بخشِ «درمان به‌طور خودکار» است. در این روش با استفاده از بازگشت به درونِ خود، می‌توان به آرامش رسید و به کشف و شناختِ خود پرداخت. با داشتنِ یک سخنرانیِ مثبت برای خود و درباره‌ی خود، می‌توانیم بر جنبه‌های مختلفِ شخصیتی‌مان تمرکز کنیم. نتیجه‌ی این کار رسیدن به اطمینان و بالابردن اعتمادبه‌نفس است. تحقیقات نشان داده است این روش بر عملکرد جسم نیز اثرگذار است.

اگر سعی کنید برای هر آزمون بر خودتان مسلط باشید، چشم‌انداز خوبی از برگه‌ی امتحانی و سؤالات در ذهن شما نقش خواهد بست. این را بدانید که بعد از هر آزمونِ بزرگی، باز هم زندگی ادامه دارد و فرصت برای پیشرفت دارید. بر عاداتی که سلامت و اعتمادبه‌نفس شما را افزایش می‌دهد، تمرکز کنید. درباره‌ی خودتان منطقی قضاوت کنید و صبور باشید و بهترین عملکرد خود را ارائه دهید.

با آرامش مطالعه کنید. این بدیهی است که ما برای داشتن بیشترین یادگیری، باید در مطالعه آرامش داشته باشیم؛ اما این فقط از طریق درنظرگرفتن زمان لازم و کافی برای مطالعه‌ی هر بخش به دست می‌آید. دیرخوابیدن در شب‌های امتحان کمکی به شما نمی‌کند و باعث کاهش تمرکزتان در جلسه‌ی امتحان می‌شود. از زمان به بهترین نحو استفاده کنید. به خودتان استراحتِ کافی بدهید و نکات ضروری را که قبلاً یادداشت کرده‌اید، پیش از آزمون مرور کنید.

تنها کسی که قبل از هر امتحان می‌تواند به شما آرامش بدهد، تفکراتِ خود شماست.


منبع :