درست مثل قدم‌های یک کوهنورد حرفه‌ای...

می‌دانید که در این روزهای باقی‌مانده تنها کسی که می‌تواند به پیشرفت و آرامش شما کمک کند خودِ شما هستید و این را هم به‌خوبی می‌دانید که پیشرفت، با نظم به دست می‌آید.

درست مثل قدم‌های یک کوهنورد حرفه‌ای...

می‌دانید که در این روزهای باقی‌مانده تنها کسی که می‌تواند به پیشرفت و آرامش شما کمک کند خودِ شما هستید و این را هم به‌خوبی می‌دانید که پیشرفت، با نظم به دست می‌آید. درست مثل قدم‌های یک کوهنورد حرفه‌ای که برای فتح قله باید یک ریتم خاص داشته باشد، درس خواندن شما هم باید براساس نظم و ترتیب خاصی باشد.

کوهنورد هرچه به قله نزدیک‌تر می‌شود شرایط حساس‌تری را پشت سر می‌گذارد و شما هم در این بازه‌ی حساس باید مراقب باشید و قدم‌هایتان را منظم‌تر و محکم‌تر کنید و با اعتمادبه‌نفس و انرژی دوچندان درس بخوانید.

سعی کنید درس‌هایی را که علاقه‌ی بیشتری به آن‌ها دارید در اول و آخر برنامه‌ی خود بگذارید تا ساعت مطالعه‌ی بیشتری داشته باشید. می‌توانید یک درس عمومی ‌و اختصاصی را به صورت یک در میان بخوانید. استراحت بعد از مطالعه‌ی هر درس می‌تواند ذهنتان را برای ادامه‌ی درس خواندن آماده کند. حتما از یادداشت‌برداری‌هایی که از ابتدای سال انجام داده‌اید یا جزوه‌ی هوشمندتان برای شناسایی و مرور مطالب مهم استفاده کنید.

شما با همین چند کار ساده می‌توانید طبقه‌بندی مطالعاتی انجام دهید و با نظم و آرامش درس بخوانید.