درخشش در امتحانات نهایی دوازدهم

درخشش در هر آزمونی روحیه‌بخش است و اگر این آزمون، امتحانات نهایی دوازدهمی‌ها باشد، اهمیتی فوق‌العاده خواهد داشت.

درخشش در امتحانات نهایی دوازدهم

درخشش در هر آزمونی روحیه‌بخش است و اگر این آزمون، امتحانات نهایی دوازدهمی‌ها باشد، اهمیتی فوق‌العاده خواهد داشت.

قرار است آزمون سراسری، سه هفته بعد از امتحانات نهایی برگزار شود و علاوه بر تأثیر مثبتی که معدل امتحانات نهایی در پذیرش داوطلبان کنکور دارد، نزدیک به ۴۰ درصد مباحث آزمون سراسری را هم شامل می‌شود. در پروژه‌ی ۸، وجود امتحانات نهایی و سه آزمون جامع و نیز برنامه‌های ویژه‌ی جمع‌بندی (آزمون‌های شبیه‌ساز موسوم به سه‌روزیک‌بار) ضرورت برنامه‌ریزی دقیق را نشان می‌دهد.

درس‌های نیم‌سال دوم دوازدهم را با قدرت تمرین و مطالعه کنید. کار تشریحی و حضور در کلاس‌های درس تا روز آخر و رفع اشکال و تحلیل‌های درسی با دبیران و دوستانتان، کمک شایانی به موفقیت شما خواهد کرد. مباحث نیم‌سال دوم شامل ۲۰ درصد مباحث کنکور است و اگر تا پایان اردیبهشت به‌خوبی مطالعه کنید و برحسب نیاز و اندازه، تمرین تشریحی و تستی داشته ‌باشید، هم در پروژه‌ی ۷ به پیشرفت می‌رسید و هم به‌خوبی برای امتحانات نهایی آماده می‌شوید. شایان ذکر است که خیالتان از نیم‌سال اول دوازدهم آسوده است؛ زیرا دو بار در تاریخ‌های ۲۱ دی و ۱۶ فروردین مباحث آن را جمع‌بندی کرده‌اید.

در روزهای نزدیک به امتحانات نهایی، از تأثیر بسزای بازیابی مفاهیم به‌جای بازخوانی غافل نشوید. بازخوانی مطالب توان‌فرساست؛ اما بازیابی با به‌چالش‌کشیدن آموخته‌ها، به نشاط و شکوفایی ذهن و تسریع در یادگیری و تثبیت آموخته‌ها کمک می‌کند. بازیابی روشی است که در آن به‌جای مرور‌های بی‌هدف از اول تا آخر مباحث، پیش از شروع به مطالعه از خود آزمون می‌گیرید و بر اساس آن، اولویت مطالعاتی خود را تنظیم می‌کنید. کتاب‌های جمع‌بندی و سه‌سطحی و ۵۰۰ سؤال تشریحی منابعی سودمند برای بازیابی هستند.

همچنین صحیح و دقیق و خوانا‌نویسی در امتحانات نهایی، تأثیر بسزایی در دست‌یابی به نمره‌ی ممتاز در آزمون دارد. مطالعه‌ی دقیق پاسخ‌های تشریحی کتاب 500 سؤال و الگوبرداری از شیوه‌ی پاسخ‌گویی در آن می‌تواند کمک‌کننده باشد.

امیدوارم با درخشش در امتحانات نهایی، توانایی‌های خود را بیش از پیش، باور کنید.