روش مطالعه مبحثی معارف رتبه63 تجربی، حمیده طبیبی

حمیده طبیبی از روش مطالعه خود در مبحث آیات و روایات دین و زندگی می‌نویسد...

روش مطالعه مبحثی معارف رتبه63 تجربی، حمیده طبیبی

حمیده طبیبی

رتبه63 منطقه2 - دانشجوی پزشکی تهـران

درس : دین و زندگی

مبحث : آیات و روایات

در طول دوران قبل از عید من حداقل یک دور درس‌های دینی (هر سه کتاب) را با برنامة کانون خوانده بودم و تست‌های سراسری را یک دور زده بودم . روش مطالعه من قبل از دوران عید خواندن کتاب، تغییر آیاتی که معلم سر کلاس گفته بود و در نهایت تست زدن بود.

کار مهمی که در دوران اردیبهشت و جمع‌بندی برای دینی انجام دادم باعث شد که من در کنکور 100% بزنم. با توجه به ضریب آن و اهمیت درس و اینکه عمومی‌ها را با درس دینی آغاز می‌کردم دوست نداشتم در کنکور باعث استرس و نگرانی باشد و بتوانم آن را در 10 دقیقه بزنم و برای درس‌های دیگر زمان ذخیره کنم.

من تصمیم گرفتم هر سه کتاب دینی را دوباره مرور کنم و تست‌های تألیفی کتاب‌های کمکی را کار کنم. تست‌های سوالات عمومی سایر رشته‌ها را نیز در دوران جمع‌بندی کار کردم.

1) هر روز صبح (ساعت 7 تا 9) ابتدا دو درس دینی را می‌خواندم ؛

2) بعد تست‌های تألیفی را کار می‌کردم. بیشتر به آیات و مفاهیم آن‌ها توجه می‌کردم و با متن تطبیق می‌دادم.روش مطالعه مبحثی معارف رتبه63 تجربی، حمیده طبیبی

3) در بررسی تست‌ها که سؤالات خیلی ریز و جزئی از متن کتاب داشت، دوباره به متن کتاب مراجعه می‌کردم و سؤالات مشابهی حراج می‌کردم و آن‌ها را هایلایت می‌کردم تا دوباره در دوران جمع‌بندی سریع بخوانم.

4) شب قبل از خواب آیات را دوباره مطالعه می‌کردم تا در ذهنم تثبیت شود.

5) روز بعد قبل از شروع به خواندن دو درس بعدی، آیات روز قبل را حفظ تکرار می‌کردم و به این رویه من هر سه کتاب را یک دور دوباره خواندم.

6) در دوران جمع‌بندی هایلایت‌های کتاب را خواندم و تست‌های مارکدار تألیفی را دوباره کار کردم. (تقریباً هر هفته یک کتاب دینی را تمام می‌کردم.)

در نهایت با استفاده از این روش دین و زندگی را 10از10 در کنکور پاسخ دادم.

برای استفاده از خدمات پشتیبانی ویژه حمیده طبیبی  عدد 6 را به  5000116463  ارسال نمایید و یا با شماره تلفن 02186121706 تماس حاصل نمایید.

همچنین می توانید جهت اطلاع از خدمات پشتیبانی ویژه با شماره
02186121706 تماس حاصل نمایید.

کانال پشتیبان ویژه ها :   
vipposhtiban@ را در تلگرام جستجو نمایید یا روی لینک عضویت در کانال پشتیبان ویژه کلیک نمایید.