برنامه‌‌ریزی برای تابستان را آغاز کنیم

فصل امتحانات پیشِ روی ماست و به زودی دفترِ سال تحصیلی بسته خواهد شد. تا امروز نکات زیادی را آموخته‌ایم و عادت‌های بسیار خوبی را در خود به وجود آورده‌ایم.

برنامه‌‌ریزی برای تابستان را آغاز کنیم

فصل امتحانات پیشِ روی ماست و به زودی دفترِ سال تحصیلی بسته خواهد شد. تا امروز نکات زیادی را آموخته‌ایم و عادت‌های بسیار خوبی را در خود به وجود آورده‌ایم. تابستان در راه است و قصد داریم در این فصل به مرور دانسته‌های قبلی و یادگیری مطالب جدید بپردازیم. اگر شما هم برای فصل تابستان هدف‌گذاری جدی و منطقی دارید، بهتر است برنامه‌ریزی را از همین امروز شروع کنید.

برنامه‌ریزی کنید تا در مدت زمان باقی‌مانده تا شروع تعطیلات تابستان عادت‌های زیر را در خود ایجاد و تثبیت کنید:

-ساعت خواب روزانه‌ی خود را بین 6 تا 8 ساعت تنظیم کنید. خوابِ زیاد فرصت شما را برای مطالعه و تفریح کم می‌کند و شما صرفا برای مطالعه زمان خواهید داشت. بعد از مدتی به خاطر حذف شدن تفریح و جایگزین شدن آن با خواب، خسته می‌شوید.

-سحرخیز باشید و از ساعات ابتدایی روز و انرژی مثبت نهفته در طلوع خورشید استفاده کنید.

-یک عدد حداقلی را برای ساعت مطالعه و تعداد تست روزانه در نظر بگیرید و به آن پایبند باشید. بالا بردن سرعت عمل در تست‌زنی مهارتی است که در هر مبحث باید به تدریج به وجود بیاید.

-هر شب بخشی از زمان خود را به حل چند تست از مباحث قرابت معنایی، آرایه‌های ادبی، دستور زبان، درک متن زبان و متون عربی اختصاص دهید. تست‌های موضوعی در کنکور کمک زیادی به بهبود رتبه و تراز شما خواهند نمود.

- در دروسی که احساس ضعف می‌کنید هر روز تست‌زنی داشته باشید. کم بودن تعداد تست‌ها مهم نیست، تداوم مهم است. مثلا اگر هر شب تعدادی تست ریاضی حل کنید، پس از گذشت چند هفته پیشرفت خود را در این درس و بالا رفتن سرعت عمل خود را در تست‌زنی احساس خواهید کرد.

به این مساله فکر کنید که به دنبال رسیدن به چه اهدافی هستید. شاید بخواهید در تابستان دروس زیادی را مرور یا پیش‌خوانی کنید. عادات مثبتی که در این مسیر نیاز دارید را مکتوب و روی یک دفتر بنویسید و از همین الان در این راه گام بردارید.

مثلثات از ریاضی 3 دوازدهم تجربي
دوازدهم تجربي     دبیر : امید شیری نژاد