منطق بودجه بندی آزمون جامع قلم چی دوازدهم الکتروتکنیک کنکور98

خلاصه ای از چگونگی سوالاتی که در آزمون 7 تیر داریم و منطقی از بودجه بندی

منطق بودجه بندی آزمون جامع قلم چی دوازدهم الکتروتکنیک کنکور98

باسلام
دانش آموزان گرامی:

باتوجه به اینکه تعداد سوالات تخصصی رشته الکتروتکنیک بعد از اعلام سازمان سنجش 65 سوال می باشد، بر آن شدیم که آزمون های جامع را کاملا مشابه با تعداد سوالات اعلام شده تولید و در اختیار شما عزیزان بگذاریم.
در مورد جزئیات تعداد سوالات درسی هنوز اعلامی انجام نشده است اما نسبت به منطق های زیر سوالات آزمون را چیده ایم:
منطق بودجه بندی آزمون جامع قلم چی دوازدهم الکتروتکنیک کنکور98دروس دهم: حدودا 23 درصد مجموع سوالات را به این مقطع اختصاص داده ایم و جمعا 15 سوال را شامل می شود.
دانش فنی پایه از دروس پایه ای درس دانش فنی تخصصی می باشد و با سوالات مفهومی تر در این درس مواجه خواهید شد.

طراحی و سیم کشی برق ساختمان مانند کارگاه سیم کشی 1 و 2 نظام قدیم هستند که در کنکور سوال نداشتیم اما 5 سوال را برای این درس اختصاص داده ایم.

طراحی و نصب تاسیسات جریان ضعیف حدودا درس جدیدی است که 5 سوال را هم اختصاص داده ایم.
دروس یازدهم:
نصب تاسیسات حفاظتی و ساختمان هوشمند کاملا درس جدید است و به علت اینکه بیشتر به صورت حفظی و تشریحی است 5 سوال را اختصاص داده ایم.

کابل کشی و سیم پیچی ماشین های الکتریکی که این درس همان کارگاه سیم پیچی می باشد که در کنکور سال پیش از آن 7 یا 8 سوال داشته ایم که در آزمون 10 سوال را خواهیم داشت.

دروس دوازدهم:
دانش فنی تخصصی که قطعا یکی از سوال خیز ترین دروس کنکور می باشد که تلفیقی از مدارهای الکتریکی، ماشین های AC , DC و الکترونیک کاربردی نظام قدیم می باشد که به علت مفهومی بودن آن 15 سوال را اختصاص داده ایم.

نصب و تنظیم تابلوهای برق فشار ضعیف اکثرا مطالب جدید را شامل می شود که 10 سوال را اختصاص داده ایم زیرا در بعضی مباحث مفهومی می باشد.
طراحی و اجرای رله های قابل برنامه ریزی که این درس هم مطالب جدید را شامل می شود و هم مطالبی از کارگاه برق صنعتی نظام قدیم را دارد که بسیار مفهومی است و کار با نرم افزار را بسیار می طلبد که 10 سوال را به خود اختصاص می دهد.

ضمنا یادآور می شوم که در آزمون های جامع کانون قلم چی سعی شده است که کاملا مطالب کتاب را به طور 100 درصدی پوشش دهیم.

موفق باشید

ایمان صادقی فرد- مسئول درس دوازدهم الکتروتکنیک