جزوه و تست تشبیه و پایه‌های اوایی فنون یازدهم انسانی

جزوه رایگان تشبیه و پایه‌های اوایی و تاریخ ادبیات در قرن 7 و 8 و 9 به همراه تست همه‌ی مباحث

جزوه و تست تشبیه و پایه‌های اوایی فنون یازدهم انسانی

جزوه رایگان تشبیه و پایه های اوایی و تاریخ ادبیات در قرن 7 و 8 و 9 

به همراه تست همه ی مباحث

از کتاب جامع علوم فنون ادبی (2) یازدهم انسانی

1- درسنامة جامع و کامل: با توجه به این که در کتاب علوم و فنون ادبی سال یازدهم، مطالب مفصّل و عمیقی مطرح می‌شود، احتمال آن می‌رود که دانش‌آموزان در فهم مطالب کتاب ‌درسی دچار مشکل شوند؛ به همین دلیل، درس‌نامه‌های ارائه شده، کاملاً مفصّل و همراه با تمرین‌ها و مثال‌های فراوان هستند. بهره‌گیری از جدول‌ها، مثال‌های خارج از کتاب، کلید واژه‌ها، تقسیم‌بندی و دسته‌بندی مباحث و توجه به نکات کنکوری، از جمله شیوه‌هایی هستند که برای فهم بیش‌تر دانش‌آموزان به کار برده شده است.
نکته:
با توجه به این‌که متن کتاب در برخی از درس‌ها از نظر نگارشی ابهام دارد و به برخی نکات مهمی که دانش‌آموزان به آن نیاز مبرم دارند به شکل بسیار گذرا اشاره‌ شده است، با هم‌فکری دبیران و مؤلفان کتاب قرار بر این شد برای این بخش‌ها توضیحات بیش‌تری ارائه شود.


جزوه و تست تشبیه و پایه‌های اوایی فنون یازدهم انسانی

2- پرسش‌های تشریحی هر درس: نظر به این که در کتاب درسی، سؤالات تشریحی هر درس، ممکن است برای دانش‌آموزان کافی نباشد و کل مطالب درس را پوشش ندهد، از کلیّة مطالب هر درس، اعم از حفظیات، مطالب مفهومی، مثال‌ها و … سؤالات تشریحی همراه با پاسخ‌های کاملاً تشریحی و کامل، ارائه شده است تا دانش‌آموزان با مطالعة آن بر تمامی نکات کتاب تسلّط لازم را بیابند.

3- پرسش‌های چهارگزینه‌ای هر درس: اصول و مبنای این کتاب بر جامعیّت و همه‌جانبه بودن نهاده شده است، بنابراین در پایان هر درس، دانش‌آموز می‌تواند میزان تسلّط خود بر درس را به صورت تشریحی و تستی بسنجد. در انتهای درس‌ها، تعدادی از سوالات تستی (اعم از دشوار و ساده) از آن مبحث ارائه می‌گردد. بخشی از تست‌ها، از میان سؤالات کنکورهای سال‌های پیش و هم‌چنین آزمون‌های پیشین کانون فرهنگی آموزش، برگزیده شده‌اند و برای پوشش کامل مطالب کتاب درسی، از تست‌های تألیفی استفاده شده است.

جزوه و تست تشبیه و پایه‌های اوایی فنون یازدهم انسانی

4- پرسش‌های جامع چهارگزینه‌ای و تشریحی از هر فصل: براساس روند کتاب درسی، پس از پایان هر فصل، حجم بالایی از سؤالات ترکیبی از تمام مباحث یک فصل به صورت تستی و تشریحی آمده است که دانش‌آموز می‌تواند با حل آن‌ها و بررسی پاسخ‌های تشریحی به نقاط ضعف و قوت خود در آن بخش، پی‌برده و خود را محک بزند.

5- آزمون‌هایی مطابق با امتحانات: آزمون‌های تشریحی مطابق با مباحث نیم‌سال اول و دوم، در این اثر گنجانده شده است تا دانش‌آموز با مراجعه به آن‌ها، از میزان آمادگی و تسلّط خود بر مباحث خوانده شده، آگاهی یابد.


درسنامه و تست های کتاب جامع کانون در فایل ضمیمه قرار داده شده است جهت استفاده میتوانید به انتهای مطلب مراجعه کنید.

همچنین برای خرید کتاب میتوانید به سایت خرید انلاین کتاب کانون مراجعه کنید.

برای استفاده از سایر مطالب مربوط به دروس این مقطع میتوانید به صفحه درس یازدهم انسانی مراجعه کنید.