آموزش هوشمند الفبای فارسی بومی‌سازی شد

با استفاده از فناوری واقعیت افزوده، یک واحد فناور موفق به بومی سازی آموزش هوشمند الفبای فارسی شد.

آموزش هوشمند الفبای فارسی بومی‌سازی شد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، یونس وصالی مدیرعامل یک واحد فناورمستقر در پارک علم و فناوری استان همدان گفت: تعدادی از معلمان مقطع ابتدایی با استفاده از فناوری واقعیت افزوده موفق به طراحی و تولید فلش کارت‌هایی شدند که برای دانش‌آموزان کلاس اول کاربرد دارد.

وی گفت: پس از نصب اپلیکیشن فلش کارت‌هایی که به صورت هوشمند و سه بعدی تمامی الفبا را برای دانش آموزان توضیح می‌دهند به طوری که برای آنها آموزش الفبا جذاب‌تر شود.

مدیر این واحد فناور ضمن اشاره به این موضوع که برای نخستین بار این نرم افزار هوشمند در کشور تولید شده است، گفت: فناوری واقعیت افزوده تاکنون در بخش‌های مختلف کاربرد داشته و اکنون در حوزه آموزش الفبا به کار گرفته شده است.

وی درباره ایجاد اشتغال در تولید این محصول فناورانه گفت: با ایجاد اشتغال برای طراحی و بازاریابی فروش این محصول ۱۵ نفر را به صورت مستقیم و غیرمستقیم در این شرکت استخدام کرده‌ایم.

وصالی با اشاره به تولید نمونه خارجی این محصول فناورانه گفت: این محصول در سال ۲۰۱۴ به عنوان برترین محصول کمک آموزشی معرفی شد و در یک فستیوال خارجی جایزه گرفت. نمونه تولیدی کشور ما با استفاده از فناوری تجزیه تصویر به صورت سه بعدی و متحرک است در حالی که نمونه خارجی آن متحرک نیست و اشکال به صورت ثابت هستند.

مدیر این واحد فناور بیان کرد: با توجه به وجود درخواست‌هایی از کشورهای شرقی، آسیای شرقی، ایتالیا و قطر ما در نظر داریم تا این محصول را به تولید انبوه برسانیم و به این کشورها صادر کنیم.

وی درباره دریافت حمایت از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز خاطر نشان کرد: ما تسهیلات کمی از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دریافت کرده‌ایم ولی برای توسعه و تولید انبوه این محصول نیازمند به حمایت‌های بیشتری هستیم.

منبع :