عینک‌های واقعیت افزوده که به گوشی متصل می‌شوند

شرکت اپسون از تولید عینک‌های جدید واقعیت افزوده خبر داده که به زودی روانه بازار می‌شوند و مهم‌ترین مزیت آنها قابلیت اتصال به گوشی‌های هوشمند است.

عینک‌های واقعیت افزوده که به گوشی متصل می‌شوند

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از ورج، شرکت اپسون از تولید عینک های جدید واقعیت افزوده خبر داده که به زودی روانه بازار می شوند و مهم ترین مزیت آنها قابلیت اتصال به گوشی های هوشمند است.

 این عینک ها به نام Moverio BT-30C علاوه بر قابلیت اتصال به گوشی های هوشمند اندرویدی به رایانه های مجهز به ویندوز نیز از طریق پرت یو اس بی – سی متصل می شوند.

قیمت این عینک 499 دلار است و قرار است در ماه ژوئن یعنی یک ماه دیگر عرضه شوند. وزن این عینک 95 گرم بوده و بر خلاف محصولاتی مانند هولولنز مایکروسافت یا Magic Leap One چندان پیچیده نیست.

عینک‌های واقعیت افزوده که به گوشی متصل می‌شوند

این عینک ها تصویر سه بعدی را بر روی نمایشگر در درون شیشه های عینک نمایش می دهند و کنترل تصویر در حال پخش با استفاده از خود گوشی بدون پیچیدگی زیاد ممکن است.

عمق میدان این عینک 23 درجه بوده و امکان نصب سه برنامه بر روی آن به طور همزمان و استفاده از آنها بر روی شیشه های مختلف عینک وجود دارد. به عنوان مثال بر روی یک شیشه مرورگر وبی را باز کرد و بر روی یک شیشه دیگر فیلم و عکس مشاهده کرد.

منبع :