کاظم قلم چی : برنامه ای برای تیرماه ویژه یازدهمی ها

معمولا در فاصله‌ی امتحانات پایان سال تا شروع اولین آزمون کانون دانش آموزان سال آخر دبیرستان دچار بلاتکلیفی و بی برنامگی هستند .

کاظم قلم چی : برنامه ای برای  تیرماه ویژه یازدهمی ها


برنامه ای برای تیرماه ویژه یازدهمی ها 

ماه اول بازیابی دهم و یازدهم


معمولا در فاصله ی امتحانات پایان سال تا شروع اولین آزمون کانون دانش آموزان سال آخر دبیرستان دچار بلاتکلیفی و بی برنامگی هستند . امسال ما در کانون برنامه ی مشخصی برای دانش آموزان سال یازدهم در نظر گرفته ایم . نخست این که در روز جمعه 7 تیرماه ، یک آزمون هدیه برای دانش آموزان یازدهمی برگزار خواهیم کرد . این آزمون فوق العاده برای سایر پایه ها نیز در نظر گرفته شده است .

دوم این که از 25 خرداد تا 21 تیر در هر هفته دو آزمو ن همراه با دریافت کارنامه ی آن لاین از درس های دهم و یازدهم در نظر گرفته ایم .

بدیهی است این برنامه ویژه ی جدی ترین و با انگیزه ترین دانش آموزان تنظیم شده است . هر دانش آموز می تواند تمام یا بخشی از برنامه را اجرا کند و برنامه را برای خود شخصی سازی کند .دانش آموزان می توانند در خانه ی خود طبق این برنامه درس بخوانند ، در هشت آزمون شرکت کنند ، کارنامه بگیرند و درس های دهم و یازدهم را قبل از شروع برنامه های تابستان بازیابی کنند . این برنامه با روش بازیابی تنظیم شده است . روش بازیابی چیست ؟ روش بازیابی به طور ساده و خلاصه این است که یادگیرنده مطالعه ی خود را با آزمون دادن آغاز می کند و سپس بر اساس نتایج آزمون برنامه ریزی آموزشی خود را تنظیم می کند . برای تنظیم برنامه ی مطالعاتی تابستان بهتر این است که دانش آموز ابتدا درس های دهم و یازدهم را به صورت جامع امتحان بدهد و بر اساس کارنامه ی خود برای طول تابستان برنامه ریزی کند .


توضیح اجزای برنامه ی یک ماهه ی تیر98

این برنامه از 25 خرداد آغاز می شود و به مدت چهار هفته تا اولین آزمون تعیین سطح در تاریخ 21 تیرماه ادامه دارد . شرکت در آزمون ها و دریافت کارنامه ی آن لاین ، رایگان است . اگر نمایندگی ها بخواهند این آزمون ها را به روش اردوی جمع بندی در محل کانون برگزار کنند می توانند هزینه ی محدودی دریافت کنند و البته هزینه ی دریافت شده را به پشتیبانان و همکاران دست اندرکار ( مثل مدیران و مسئولان انفورماتیک ) اختصاص بدهند . اما دانش آموزانی که در خانه امتحان می دهند و کارنامه دریافت می کنند بابت این آزمون ها هزینه ای پرداخت نخواهند کرد .


منطق و تاریخ آزمون ها به ترتیب زیر است :

هفته ی اول از 25 خرداد و بلافاصله پس از پایان امتحانات یازدهمی ها شروع می شود . منبع آزمون دو مجموعه ی جامع از پایه ی یازدهم است . می توانید حدس بزنید که علت انتخاب دو مجموعه ی یازدهم چیست . پاسخ ساده است ، دانش آموزان امتحان های یازدهم را به صورت درس به درس به تازگی به پایان رسانده اند و اکنون آمادگی دارند که به صورت جامع درس های یازدهم را آزمون بدهند . منبع آزمون کتاب جمع بندی پایه اختصاصی و کتاب جمع بندی عمومی است .

هفته ی دوم از اول تیر آغاز می شود و تا 6 تیر ادامه دارد . در این هفته دانش آموزان یازدهمی می توانند هم زمان با کنکوری ها از کتاب زرد 97 ، دو مجموعه کنکور 97 را امتحان بدهند . بدیهی است به سوال های دهم و یازدهم این کنکورها پاسخ می دهند و خودشان را با دانش آموزان کنکوری مقایسه می کنند . دریافت کارنامه و مقایسه با کنکوری ها و توجه به این که سوال های دهم و یازدهم را می توانند جواب بدهند سبب افزایش خود آگاهی در مورد نقاط قوت و ضعف دانش آموز می شود و اعتماد به نفس ایشان را نیز افزایش می دهد . در روز 7 تیر آزمون جامع حضوری از درس های یازدهم برگزار می شود . شرکت در این آزمون رایگان است اما دانش آموزان باید حتما در صفحه ی شخصی خود قبلا ثبت نام کرده باشند .

هفته ی سوم از 8 تیر تا 14 تیر مربوط به برگزاری دو آزمون جامع از دهم است . دانش آموزان با روش بازیابی ، از درس های دهم دو آزمون می دهند و متوجه می شوند که چه مطالبی از پایه ی دهم را فراموش کرده اند و چه مطالبی را بلد هستند . بررسی کارنامه ی این دو آزمون به دانش آموزان کمک می کند برای مطالعه ی درس های دهم برنامه ریزی بهتری انجام دهند .منبع آزمون های هفته ی سوم ، کتاب جمع بندی اختصاصی و دو آزمون عمومی از کتاب جمع بندی پایه است .

در روزهای سیزدهم و چهاردهم تیر ، کنکور سراسری برگزار می شود و دانش اموزان یازدهمی می توانند سوال های دهم و یازدهم کنکور سراسری را پاسخ دهند و با بررسی کلید ها و پاسخ های تشریحی در سایت کانون ، به خودآگاهی خود در مورد میزان تسلط بر درس های دهم و یازدهم بیفزایند با نوع سوال های کنکور از دهم و یازدهم بیشتر آشنا شوند وشرایط آزمون سراسری را یک سال زودتر تجربه کنند

هفته ی چهارم از 15 تیر تا 20 تیر مربوط به دو آزمون جامع ترکیبی از دهم و یازدهم است . دانش آموزان این دو آزمون را نیز در خانه پاسخ می دهند و از سایت کانون کارنامه ی آن لاین دریافت می کنند . منبع آزمون ، کتاب جمع بندی اختصاصی و کتاب جمع بندی عمومی است

روز 21 تیر ماه اولین آزمون تعیین سطح دانش آموزان به صورت حضوری برگزار می شود .محتوای آزمون جامع ، سوال های دهم و یازدهم است .پس از برگزاری آزمون تعیین سطح برنامه ی اصلی دانش آموزان با محوریت نگاه به آینده در تابستان آغاز می شود و دانش آموزان کانونی در شش آزمون برنامه ای تابستان شرکت خواهند کرد.کاظم قلم چی


برای ثبت نام و فعال کردن آزمون های ویژه یازدهمی ها وارد صفحه شخصی خود شوید


صفحه شخصی کانونی ها


صفحه شخصی غیرکانونی ها

کاظم قلم چی : برنامه ای برای  تیرماه ویژه یازدهمی ها