روش مطالعه مبحثی فیزیک و گسسته رتبه24ریاضی، نغمه قلم سیاه

نغمه قلم سیاه از روش مطالعه خود در مباحث گراف و دینامیک می‌نویسد... .

روش مطالعه مبحثی فیزیک و گسسته رتبه24ریاضی، نغمه قلم سیاه

نغمه قلم سیاه

رتبه 24 منطقه 2 – دانشجوی معماری تهـران

نام درس :گسسته

نام مبحث :گراف

1) تنها 2 منبع برای آن در نظر گرفتم.

2) چون مبحث گراف ارتباط نزدیکی با ترکیبات که در سال دهم یا یازدهم خوانده‌اید دارند، ابتدا به مرور و جمع‌بندی فرمول او مفاهیم ترکیبات کردم و تنها به جمع‌بندی حفظی و در فرمول‌هایی که در همان کتاب‌های گسسته و تحت عنوان «یادآوری» بود اکتفا نکردم، چون چیزی جز سردرگمی و حفظی کردن مطلب مفهومی برایم به ارمغان نمی‌آورد.

3) ابتدا سؤالات تک بعدی گراف را می‌زدهم و اندکی که احساس قوی بودن پیدا کردم، سپس سراغ مطالب ترکیبی آن با دیگر مباحث (به ویژه ترکیبات) رفتم که اکثراً کتاب‌های تست مسائل ترکیبی را تحت عنوان سطح بالاتر بیان کرده‌اند.

4) سؤالات سال‌های گذشته آزمون کانون را دانلود کردم و چون از مبحث گراف سؤال کنکوری زیادی در دسترس نیست (به علت تعداد سؤال کم) به آن سؤالات و منابع جدید (که نسبت به کتاب‌های تست استانداردتر بود) توجه کردم. در کنکور تنها 2 سال از گراف مطرح می‌شود اما سهم به سزایی به قسمت ضریب در کنکور دارد و من توانستم به هر 2 سؤال پاسخ دهم.روش مطالعه مبحثی فیزیک و گسسته رتبه24ریاضی، نغمه قلم سیاه

نام درس : فیزیک

نام مبحث : دینامیک

1) ابتدا مفاهیمی را که در کتاب درسی مطرح شده و بیشتر دانش‌آموزان به بهانه آسان بودن و اهمیت نداشتن و حفظی بودن آن را مطالعه نمی‌کنند، مطالعه کردم. خیلی خود را درگیر جزئیات نکردم. اما درک مفهوم مطلب قبل از قسمت زدن در درس‌های تحلیلی مثل فیزیک با اهمیت است .

2) سپس به سراغ سؤال‌های کنکور می‌رفتم و خود را با راه‌حل‌های طولانی (و گاهاً غیر استاندارد) درگیر می‌کردم. آنجا بود که اگر نکته‌های تستی بیان می‌شد، چون با مسئله کلنجار رفته بودم، راحت‌تر آن را درک می‌کردم و به خاط می‌سپردم.

3) سپس به سؤالات تألیفی و سطح بالاتر (که گاهاً در سطح المپیاد بود) می‌رفتم و آنجا انجام محاسبات طولانی و پیچیده باعث می‌‌شد ذهن و دستم در انجام محاسبات راحت‌تر و کنکوری‌تر، بهتر و با هماهنگی بیشتر عمل می‌کند.به تمام سوالات این مبحث با استفاده از این روش توانستم پاسخ صحیح بدهم.

برای استفاده از خدمات پشتیبانی ویژه نغمه قلم سیاه عدد 6 را به  5000116463  ارسال نمایید و یا با شماره تلفن 02186121706 تماس حاصل نمایید.

همچنین می توانید جهت اطلاع از خدمات پشتیبانی ویژه با شماره
02186121706 تماس حاصل نمایید.

کانال پشتیبان ویژه ها :   
vipposhtiban@ را در تلگرام جستجو نمایید یا روی لینک عضویت در کانال پشتیبان ویژه کلیک نمایید.