مار شگفت انگیز سه چشم در استرالیا

گروهی از کاوشگران در استرالیا موفق به شناسایی یک مار شگفت انگیز سه چشم در شهر کوچک هامپتی دو شده اند، هر چند این ماه تنها دو ماه به زندگی خود ادامه داد.

مار شگفت انگیز سه چشم در استرالیا

مار شگفت انگیز سه چشم در استرالیا

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از تک تایمز، اگر چه در کشور استرالیا انواع بسیار مختلفی از مارها زندگی می کنند، اما شناسایی ماری با سه چشم در این کشور پدیده ای بسیار نادر است.

سه چشم این مار که از نوع پیتون است، سالم و فعال بوده اند. چشم اضافی این مار بر روی پیشانی آن قرار داشته است. مار مذکور به طور اتفاقی در حوالی بزرگراه آرنهم شناسایی شد و طول آن در حدود 40 سانتیمتر بوده است.

مار شگفت انگیز سه چشم در استرالیا

نکته جالب توجه دیگر در مورد این مار زنده ماندن آن است، زیرا مارهای مادر معمولا تخم های فرزندان خود را که دچار مشکل باشد شناسایی کرده و می بلعند. از سوی دیگر مارهایی که با اختلال های مختلف به دنیا می آیند معمولا تنها چند روز زنده می مانند، اما این مار دو ماه زنده مانده و سرانجام در آوریل سال 2019 مرد.

تهیه عکسی با اشعه ایکس از سر این مار نشان داد که وجود سه چشم در سر این مار نتیجه وجود دو اسکلت در سر آن نبوده است و تحقیقات در مورد نحوه شکل گیری این چشم اضافه ادامه دارد.

منبع :