رتبه51تجربی:چرا به روش سه روزیکبار جمع بندی کنیم؟

مریم کیانی از روش جمع بندی خود و استفاده از روش سه روزیکبار می‌نویسد و نکاتی را که به او در بهتر اجرا کردن این روش کمک کردند را قید میکند...

رتبه51تجربی:چرا به روش سه روزیکبار جمع بندی کنیم؟

مریم کیانی

رتبه51 منطقه1 – دانشجوی پزشکی تهــران

« چرا به روش سه روز یکبار جمع بندی کنیم؟ »

فاصله زمانی بسیار اندکی تا به کنکور باقی مانده است؛ باید حواستان باشد این ماه های پایانی بسیار تاثیرگذار و سرنوشت ساز هستند و از آن ها غافل نشوید. وقتی دروس را تمام می کنید دچار یک آشفتگی و سردرگمی می شوید که حالا یک ماه باقی مانده را باید چه کنید یا دروس را چگونه باید دوره کنید؟

روشی که من برای جمع بندی برگزیدم،روش سه روز یکبار است.بهترین و کارآمد ترین روش، روش سه روز یکبار می باشد. در این روش شما به صورت هدفمند و شفاف درس میخوانید.

منظور از هدفمند مطالعه کردن بااین روش این است که نقاط ضعف، یادگیری ناقص، مطالب فراموش شده را می خوانید نه اینکه به صورت بقچه ای و فله ای تمام مطالب را بازخوانی کنید!رتبه51تجربی:چرا به روش سه روزیکبار جمع بندی کنیم؟

منظور از شفاف بودن این است که می دانید دارید چکار میکنید و طبق چه اصولی پیش می روید و برای تمام یک ماه برنامه دارید.روش سه روز یکبار سال هاست مورد استفاده رتبه برترها بوده و همین باعث می شد به راحتی و به خاطر پیشینه نیک آن از آن استفاده کنم.

فایده دیگر این روش این است که شما مجددا سوالات تیپ کنکوری و استاندارد را کار میکنید ولی این بار با تمرکز بیشتر و بررسی بیشتر.

نکاتی که به بهبود بهره وری از این روش به من کمک کردند عبارتند از:

  • 1- شرایط را مطابق شرایط کنکور کردم؛ به عنوان مثال روی صندلی دسته دار امتحان می دادم یا سعی کردم به مدت 3 ساعتی که آزمون را می دهم روی صندلی سختی بنشینم. در آزمون های پایانی شرایط را دشوار تر کردم در سرو صدا و گرما امتحان دادم تا برای هر اتفاق هر چند احتمال کم آماده باشم!

  • 2-این بازه بهترین وقت برای نهایی کردن زمان های نقصانی و تمرین تکنیک ضربدر منها بود.پس تصمیم به استفاده مستمر از آنها گرفتم.

  • 3-میدانستم که ممکن است برخی دروس را در آزمون شبیه سازی شده 10از10 بزنم.اما از آن غافل نمی شدم و 100زدن در آن درسش را به معنای تسلط مطلق بر آن نمی دانستم. در دو نیم روز حتما حداقل یک ساعت را به آن درس باز هم اختصاص میدادم و یک آزمون30 - 20 سوالی دیگر برای آن درس میزدم یا مبحث مهمی از آن درس را مطالعه میکردم.رتبه51تجربی:چرا به روش سه روزیکبار جمع بندی کنیم؟

  • به دو دلیل :ممکن است مشابه سوالات را قبلا دیده بودم یا از مباحثی که شما مشکل داشتم تستی طرح نشده و من در آن درس به چالش کشیده نشده بودم!

  • 4-منبعی که میخوستم از روی آن تست برای مرور کار کنم را ازقبل مشخص کرده بودم تا دچار سردرگمی نشوم. فاکتور هایی که در انتخاب منبع برای من مهم است این که حتما تست ها تیپ بندی شده باشد. بهتر است از کتاب جدیدی استفاده نکنید و یک کتاب را چندبار بزنید.اما همانطور که گفته شد در این  دوران هدف تمرین سوالات کنکور است.پس چه کتابی بهتراز زرد کانون سراغ دارید؟

  • 5-این روش بدون تحلیل و بررسی کامل و دقیق آزمونی اصلا فایده ای ندارد و میدانستم مهمترین بخش تحلیل آن آزمون و بررسی طی دو ونیم روز باقی مانده است.

در کنار این روش دفتری تهیه کرده بودم و تمامی اشکالات آزمون ها را درس به درس می نوشتم. به عنوان مثال نکات زیست تست هایی که غلط زدهخ بودم یا بنظرم مهم بوده، سوالات فیزیکی که احساس میکردم بعدا باید به آن برگزدم، فرمول های فراموش کرده و.... .

از این دفتر یک هفته مانده به کنکور استفاده کردم چون شیره و چکیده یکسال کنکور من بود.

برای استفاده از خدمات پشتیبانی ویژه مریم کیانی عدد 6 را به  5000116463  ارسال نمایید و یا با شماره تلفن 02186121706 تماس حاصل نمایید.

همچنین می توانید جهت اطلاع از خدمات پشتیبانی ویژه با شماره
02186121706 تماس حاصل نمایید.

کانال پشتیبان ویژه ها :   
vipposhtiban@ را در تلگرام جستجو نمایید یا روی لینک عضویت در کانال پشتیبان ویژه کلیک نمایید.