اهداء 15هزار جلد کتاب به کتابخانه‌های عمومی 15 استان در سال 97

بنیاد علمی آموزشی قلم چی(وقف عام) بالغ بر 15هزار جلد کتاب به کتابخانه‌های عمومی 15 استان کشور در سال گذشته کتاب اهداء کرد.

اهداء 15هزار جلد کتاب به کتابخانه‌های عمومی 15 استان در سال 97

بنیاد علمی آموزشی قلم چی(وقف عام) بالغ بر 15هزار جلد کتاب به کتابخانه های عمومی 15 استان کشور در سال گذشته کتاب اهداء کرد. 

 

رمضانعلی محسنی مسئول نظارت بر پروژه‌های ساخت و تجهیز کتابخانه ها در این باره گفت: همزمان با برگزاری نمایشگاه های کتاب استانی و هفته کتاب و کتابخوانی در استان های مختلف، بالغ بر 15 هزار و 310 جلد کتاب به هزار و 102 کتابخانه عمومی در استان های چهارمحال و بختیاری، اصفهان، کرمان، کرمانشاه، گیلان، لرستان، خراسان رضوی و جنوبی، فارس، سمنان، کهگیلویه و بویراحمد، قزوین، خوزستان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان، از سوی بنیاد قلم چی، اهداء شد.

 وی افزود: در استان های هرمزگان، سیستان و بلوچستان، خوزستان، قزوین، کهگیلویه و بویراحمد و خراسان جنوبی اهداء کتاب به کتابخانه های عمومی شهری و روستایی و در بقیه استان ها به کتابخانه های عمومی شهری صورت گرفته است.

 وی در ادامه بیان کرد: به هر کتابخانه حدود 9 تا 24 جلد کتاب های کمک آموزشی بنیاد قلم چی برای استفاده همه مقاطع تحصیلی اهداء شد که در مجموع هزینه ای بالغ بر 4 میلیارد و 604 میلیون ریال را در برداشت.

 وی در پایان در خصوص اهداف اجرای این پروژه اظهار داشت: ایجاد امکان دسترسی دانش آموزان به منابع کمک آموزشی بنیاد قلم چی از طریق کتابخانه های عمومی شهری و روستایی و ایجاد تعامل میان نهاد کتابخانه های عمومی هر استان و بنیاد قلم چی، از جمله این اهداف محسوب می شود.

 لازم به ذکر است در همین راستا در اردیبهشت سال 98 نیز همزمان با ایام برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، بنیاد قلم چی به کتابخانه های عمومی 5 استان تهران، قم، قزوین، البرز و سمنان کتاب های کمک آموزشی اهداء کرده است.

منبع :