آشنایی با رشته‌ی امور دامی

این رشته شامل دانش‌ها و مهارت‌های مختلف در زمینه‌ی تغذیه و بهداشت و ژنتیک و مدیریت و پرورش حیوانات اهلی و طیور است.

آشنایی با رشته‌ی امور دامی

این رشته شامل دانش‌ها و مهارت‌های مختلف در زمینه‌ی تغذیه و بهداشت و ژنتیک و مدیریت و پرورش حیوانات اهلی و طیور است. نیازهای غذایی انسان از دو طریق تأمین می‌شود: تولیدات گیاهی و تولیدات دامی؛ که تولیدات دامی بهترین منبع تأمین پروتئین مورد نیاز جوامع بشری است.

هنرجویان رشته‌ی امور دامی با مواردی همچون فیزیولوژی بدن حیوانات و نحوه‌ی تولیدمثل و دستگاه گوارش و پرورش و تغذیه‌ی آن‌ها آشنا خواهند شد. این رشته در هنرستان، در گروه تحصیلی کشاورزی و غذا جای دارد.

ویژگی‌ها و مهارت‌های مورد نیاز

مانند سایر رشته‌های فنی‌وحرفه‌ای و مهارتی، برای ورود به رشته‌ی امور دامی، لازم است این ویژگی‌ها را داشته باشید: روحیه‌ی قوی و مناسب برای کار در محیط‌های کشاورزی و روستایی و همچنین کار در کنار حیوانات و گیاهان، قدرت جسمی مناسب و علاقه به علم زیست‌شناسی، داشتن جسارت.

فرصت‌های شغلی رشته‌ی امور دامی

فارغ‌التحصیلان این رشته می‌توانند در بخش‌های مختلفی فعالیت داشته باشند. با توجه به جدیدبودن رشته‌ی امور دامی و کاربردی‌بودن آن، زمینه‌های شغلی مختلفی برای این رشته وجود دارد. از این جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

کارشناس در زمینه‌های علوم دامی، محقق در زمینه‌های مختلف امور دام و طیور، مدرس در زمینه‌ی علوم دامی، مدیریت واحدهای تولیدی درخصوص دام‌پروری، کار در کشت و صنعت‌ها، ‌مزارع پرورش ماهی، گاوداری‌ها، مرغ‌داری‌ها، زنبورداری‌ها و تولید عسل، کار در بخش پرورش انواع حیوانات.

دانش‌آموزان هنرستانی می‌توانند پس از تحصیل در دوره‌ی کاردانی، وارد مقاطع بالاتر ازجمله کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکتری شده و پس از پایان تحصیلات، در زمینه‌های گفته‌شده مشغول به فعالیت شوند.

درس‌های تخصصی رشته‌‌ی امور دامی در هنرستان

سال دهم

سال یازدهم

سال دوازدهم

- تولید و پرورش جوجه

- تولید و پرورش دام‌های کوچک

- دانش فنی پایه

- آب و خاک و گیاه

- پرورش زنبور عسل و تولید محصولات آن

- تولید و پرورش ماکیان

- تولید و پرورش دام‌های بزرگ

- تولید و پرورش آبزیان (خوراکی- زینتی)

- دانش فنی تخصصی

آشنایی با برخی از درس‌های رشته‌‌ی امور دامی

درس تولید و پرورش دام‌های بزرگ: برخی از مباحثی که در این درس به آن‌ها پرداخته می‌شود عبارت‌اند از راه‌اندازی محل پرورش دام، آماده‌سازی محل پرورش دام، تهیه‌ی دام، ثبت مشخصات و رکوردگیری دام، تغذیه‌ی دام، پرورش گوساله، خدمات جنبی پرورش دام، شیردوشی، سم‌چینی و... .

درس تولید و پرورش ماکیان: برخی از مباحثی که در این درس به آن‌ها پرداخته می‌شود عبارت‌اند از راه‌اندازی محل پرورش ماکیان، آماده‌سازی محل پرورش ماکیان، جوجه‌ریزی در محل پرورش ماکیان، تغذیه‌ی ماکیان، بهداشت محل پرورش ماکیان، تولیدمثل ماکیان و... .

درس تولید و پرورش دام‌های سبک (کوچک): برخی از مباحثی که در این درس به آن‌ها پرداخته می‌شود عبارت‌اند از راه‌اندازی محل پرورش گوسفند و بز، تغذیه‌ی گوسفند و بز، تغذیه با استفاده از چراگاه، بهداشت جلدی گوسفند و بز و... .

درس آب و خاک و گیاه: برخی از مباحثی که در این درس به آن‌ها پرداخته می‌شود عبارت‌اند از خاک (تشکیل و تکامل خاک، خصوصیات فیزیکی خاک)، خواص شیمیایی و به‌سازی خاک، خواص آب (خواص فیزیکی و شیمیایی آب)، منابع آب (انتقال آب،‌ حرکت آب در خاک، آبیاری، بازده آبیاری)، کشت و نگهداری گیاهان (کاشت گیاهان، برداشت و نگهداری گیاهان) و... .