از ابتدا چرخ را اختراع نکنید

یکی از محبوب‌ترین قسمت‌های هر موزه، مکانی است که وسایل و کلکسیونِ شخصی افراد برجسته و یا مردمان هر دوره‌ی تاریخی در آن نهاده شده است.

از ابتدا چرخ را اختراع نکنید

یکی از محبوب‌ترین قسمت‌های هر موزه،  مکانی است که وسایل و کلکسیونِ شخصی افراد برجسته و یا مردمان هر دوره‌ی تاریخی در آن نهاده شده است. راهنمای موزه با آب و تاب فراوان به توضیح علت قرار دادن آن وسایل در موزه می‌پردازد و بازدیدکنندگان، مشتاقانه به شنیدن و عکس‌برداری می‌پردازند. هم‌چنین می‌توان گفت مصاحبه با افراد موفق و مشهور که در آن به بازگو کردن روند پیشرفت خود می‌پردازند، جزو قسمت‌های پرطرفدار هر رسانه می‌باشد. مانند همین مجله آزمون که در دستان شماست. در گسترش علم، دانشمندان و دانشجویان قبل از هر اقدامی به بررسی و مطالعه‌ی موردی افراد موفق قبل از خود می‌پردازند. به بیان واضح‌تر بشر در طول زمان به این نتیجه رسیده است که هر بار نیاز به اختراع چرخ از ابتدا نیست!

تمامی این مثال‌های ذکر شده مهر تاییدی بر نیاز به کشف و بررسی روش افراد موفق در کنکور سال‌های گذشته و یادگیری از همتایان در سال جاری است. خوشبختانه سایت کانون این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهد که از روش‌های مطالعه‌ی این افراد، آن هم به صورت درس محور و حتی مبحثی مطلع شوید.

شما در هر بازه‌ی ترازی می‌توانید با مراجعه به کلکسیون روش‌ها، روش درس خواندن چندین دانش‌آموز برتر را مطالعه و بررسی نمایید. از هر روش، آن‌چه فکر می‌کنید برای شما مناسب‌تر است انتخاب کنید و در مطالعه‌ی خود به کار ببندید. اکنون شما دارای یک دستاورد مطالعه‌ی شخصی مخصوص خودتان هستید که باعث پیشرفت شما می‌گردد.

به دانش‌آموزان دوازدهمی توصیه می‌گردد اکنون قبل از ورود به دوران جمع‌بندی و در دوران انتقالی حتما روزانه به سراغ کلکسیون روش‌های مطالعه در مجله آزمون و سایت کانون بروند تا هوشمندانه‌تر به آخرین مرورهای قبل از کنکور بپردازند.