رتبه15 ریاضی:استراتژی بازگشت و مدیریت زمان در دروس عمومی

متین عنا از استراتژی بازگشت خود و تکنیک‌های مدیریت زمان می‌نویسد

رتبه15 ریاضی:استراتژی بازگشت و مدیریت زمان در دروس عمومی

متین عنا

رتبه15 منطقه ۲ رشته ریاضی - دانشجوی رشته برق دانشگاه صنعتی شریف

« استراتژِی بازگشت و مدیریت زمان در دروس عمومی »

دفترچه سوالات عمومی شامل ۱۰۰ سوال است اما تنها ۷۵ دقیقه برای پاسخ گویی به این سوالات فرصت داریم. از این رو مدیریت زمان و داشتن استراتژی قدرتمند حرف اول را در دروس عمومی می زند.

استراتژی من برای پاسخ گویی به سوالات دروس عمومی به صورت زیر بود:

1. از ادبیات شدوع می کردم، ابتدا به ۸ سوال لغت، املا و تاریخ ادبیات پاسخ میدادم. از روی سوالات آرایه و زبان فارسی می پریدم، بدون اینکه حتی این سوالات را نگاه کنم و مستقیما به سراغ سوالات قرابت معنایی می رفتم و آن ها را جواب میدادم. این فرایند می بایست طی کمتر از ۱۵ دقیقه انجام میشد، یعنی حدود ۱۷ سوال ادبیات طی ۱۰ تا ۱۲ دقیقه پاسخ داده میشد.

2. بعد از ادبیات به سراغ عربی می رفتم. سوالات ترجمه و قواعد (۱۶ سوال) را در زمانی حدود ۱۰ تا ۱۲ دقیقه پاسخ میدادم. در این مرحله سوالات متن را کاملا رها می کردم.

3. همه سوالات دین و زندگی را حداکثر در ۱۵ دقیقه جواب میدادم، معمولا همان ۱۰ تا ۱۲ دقیقه طول می کشید. در این درس، بر خلاف سایر دروس، هیچ سوالی را نخوانده نمی گذاشتم.

4. ۱۲ سوال ابتدایی درس زبان انگلیسی مربوط به واژگان و گرامر می بود. این سوالات را در زمانی حدود ۵ تا ۷ دقیقه پاسخ میدادم. اما سوالات کلوز تست و ریدینگ را در این مرحله جواب نمی دادم.رتبه15 ریاضی:استراتژی بازگشت و مدیریت زمان در دروس عمومی

5. به این ترتیب، من همه سوالات عمومی را حدودا ۶۰ تا ۷۰ درصد زده بودم و چیزی در حدود ۳۰ دقیقه زمان ذخیره کرده بودم. مزیت این روش این بود که همیشه، حتی اگر وفترچه را دیر می دادند، می توانستم مطمئن باشم که درصد هایم در دروس عمومی حداقل های لازم را بدست آورده. اما در حالت عادی، این درصدها به هیچ وجه قانع کننده نبودند. بازگشت از این مرحله آغاز میشد.

6. ابتدا به سراغ سوالات آرایه و زبان فارسی می رفتم. حدود ۱۰ دقیقه زمان برای این سوالات اختصاص میدادم. سپس به سراغ متن عربی می رفتم و ۱۰ دقیقه را هم برای آن در نظر می گرفتم ولی معمولا کمتر طول می کشید. پاسخ گویی به سوالات متن عربی را از ۵ سوال دوم آغاز می کردم، زیرا بیشتر مربوط به مبحث قواعد بودند تا متن و می توانستم تقریبا بدون خواندن متن به آن ها پاسخ دهم. سپس ۴ سوال ابتدایی را که مربوط به درک مطلب است جواب میدادم. پس از متن عربی به سراغ ریدینگ و کلوز زبان می رفتم. معمولا بین ۱۰ تا ۱۵ دقیقه روی این بخش وقت می گذاشتم.

۷. در پایان اگر زمانی برایم باقی می ماند، سوالاتی را که در طول آزمون شک داشتم یا پاسخ نداده بود، دوباره بررسی می کردم.

برای استفاده از خدمات پشتیبانی ویژه متین عنا  عدد 6 را به  5000116463  ارسال نمایید و یا با شماره تلفن 02186121706 تماس حاصل نمایید.

همچنین می توانید جهت اطلاع از خدمات پشتیبانی ویژه با شماره
02186121706 تماس حاصل نمایید.

کانال پشتیبان ویژه ها :   
vipposhtiban@ را در تلگرام جستجو نمایید یا روی لینک عضویت در کانال پشتیبان ویژه کلیک نمایید.