کنکور 98

رتبه136تجربی:چرا باید سه روز یکبار جمع بندی کنیم؟

فاطمه محمدی از جمع بندی خود با استفاده از روش سه روز یکبار می‌نویسد و حسن این روش را در ...

رتبه136تجربی:چرا باید سه روز یکبار جمع بندی کنیم؟

فاطمه محمدی مطلق

رتبه136 منطقه2 - دانشجوی پزشکی شهیدبهشتی

« چرا باید سه روز یکبار جمع بندی کنیم؟ »

این روش قدمت بیست ساله دارد و همه ی کسانی که تجربه ی کنکور را دارند و عضو کانون بوده اند تا اسم دوران جمع بندی می آید اولین روشی که به ذهنشان می رسد همین روش ۳ روز یکبار است.

بار اولی که سعی کردم این روش را امتحان کنم زیاد به آن مطمئن نبودم، با کارکردن اولین کنکور احساس کردم حجم زیادی از مطالب را باید بخوانم و بعد مجددا شروع به آزمون دادن کنم . ولی تصمیم گرفتم حداقل سه کنکور را کار کنم و بعد در مورد ادامه ی آن قضاوت کنم.

سعی کردم در هر نیم روز یکی از کتاب های یکی از سه پایه را بخوانم ( توجه کنید هدف این است که در کل این مدت مشکلاتتان را حل کنید و فقط با دادن یک آزمون نمی توانید کل اشتباهاتتان را جبران کنید و باید صبر داشته باشید تا به تدریج پیشرفت کنید) به این ترتیب بعد از سه آزمون تقریبا یک دور سه پایه را دوره کردم و با سه آزمون بعدی هم یک بار دیگر کتاب ها را دوره کردم.رتبه136تجربی:چرا باید سه روز یکبار جمع بندی کنیم؟

 در این مدت سعی کردم بیشتر مطالبی را که ناقص خوانده بودم کامل کنم و بعد از آن در هر آزمون سعی کردم مطالبی را که خوانده بودم ولی مشکل داشتم و سخت بودند را دوره کنم .

روند خواندن من در این دوره کلی بود یعنی اول کل یک کتاب را میخواندم بعد کلی تست میزدم.. برای تست زدن هم از آزمونهای قبلی کانون استفاده میکردم چون کتاب های کار قبلی برایم تکراری بودند و تست های علامت دار را قبلا یکبار دیگر هم زده بودم ( ولی پیشنهاد میکنم اگر تست های علامتدار را تا بحال دوره نکردید می توان به جای تست های ازمون ها از آنها هم استفاده کرد ).

در طی آزمون دادن به روش سه روز یکبار بهتر است شرایط محیط را هرچقدر میتوانید بیشتر به شرایط کنکور نزدیک کنید ( اگر شرایط برایتان فراهم نیست یا در خانه حواستان پرت میشود بهتر است این آزمون ها را در کانون برگزار کنید).

فراموش نکنید هم آزمون دادن مهم است و هم تحلیل آزمون . سوال هایی که اشتباه پاسخ داده اید را در یک دفتر یادداشت کنید ( بهتر است علت اشتباهتان هم بنویسید ) و قبل از گرفتن هر آزمون اشتباهات آزمون قبلی را یک دور بخوانید ( که انباشته نشوند و بهتر در خاطرتان بماند) . خیلی از اشتباهاتمان تکراری هستند ولی به تدریج تعداد اشتباهاتمان کمتر میشود ( در این مورد هم باید صبر داشته باشید و اینکار را تا روز کنکور ادامه بدهید ) شاید نتوانید مباحثی که خیلی سخت اند و مشکل دارید و تا به حال نخوانده اید را بخوانید ولی میتوانید با کمتر کردن اشتباهاتتان تعداد زیادی از سوالات اشتباهتان را تکرار نکنید و این موفقیت بالاتری است.رتبه136تجربی:چرا باید سه روز یکبار جمع بندی کنیم؟

در نهایت میتوانید اگر حس کردید که بیشتر نیاز به تست زدن و توانایی کنترل زمان و تمرین استراتژی بازگشت یا زمان های نقصانی دارید، بعد از مدتی ازمون های سه روز یکبار را به صورت دو روز یکبار بزنید و حتی می توانید از آزمون های کانون هم استفاده کنید .

برای اینکه بتوانید نتیجه ی تلاش های خود را بگیرید باید سعی کنید طی آزمون هایی که به صورت سه روز یکبار می دهید چندین بار شرایط کنکور را با خود تمرین کنید و مشکلاتتان را در هر آزمون پیدا کنید و برطرف کنید . گاهی نحوه ی آزمون دادن از هر چیزی برایتان مهم تر است.

برای استفاده از خدمات پشتیبانی ویژه فاطمه محمدی مطلق عدد 6 را به  5000116463  ارسال نمایید و یا با شماره تلفن 02186121706 تماس حاصل نمایید.

همچنین می توانید جهت اطلاع از خدمات پشتیبانی ویژه با شماره
02186121706 تماس حاصل نمایید.

کانال پشتیبان ویژه ها :   
vipposhtiban@ را در تلگرام جستجو نمایید یا روی لینک عضویت در کانال پشتیبان ویژه کلیک نمایید.