روش مطالعه مبحثی ادبیات و فیزیک رتبه328ریاضی،محمدمیتن باقری

محمدمتین باقری از روش مطالعه خود در مبحث قرابت معنایی و نوسان می‌گوید

روش مطالعه مبحثی ادبیات و فیزیک رتبه328ریاضی،محمدمیتن باقری

محمدمتین باقری

رتبه 328 منطقه 1 – دانشجوی مکانیک تهران

درس :ادبیات

مبحث :قرابت معنایی

مبحث قرابت معنایی در ابتدا بسیار سخت به نظر می‌رسید چرا که خیلی‌ها فکر می‌کنند باید بیت صورت سوال و 4 بیت گزینه‌ها را تک به تک معنا کنیم و حال با هم مقایسه کنیم! در صورتی که اگر این طور باشد هر تست حدوداً 5 دقیقه وقت می‌گیرد!

من در کنکور 97 نه تنها هر 9 سوال قرابت معنایی را درست جواب دادم بلکه حتی از زمان این سوالات برای دیگر سوالات نیز زمان ذخیره کردم.

علت آن هم این بود که اصطلاحاً به یک فهم ادبی در زمینه اشعار رسیده بودم و بدون این که معنای کامل بیت‌ها را بفهمم به راحتی می‌توانستم مفهوم کلی ابیات گزینه‌ها را به سرعت استخراج کنم. لازمه رسیدن به این فهم ادبی این است که اولاً جدای از موضوعی کار کردن قرابت معنایی، این است که معنای تک‌تک ابیات درس‌های کتاب درسی را یاد بگیریم و مفهوم کلی هر بیت کتاب درسی را استخراج کنیم؛ ثانیاً ابیات معادل دیگر که همان مفهوم کلی را دارند را بخوانیم!روش مطالعه مبحثی ادبیات و فیزیک رتبه328ریاضی،محمدمیتن باقری

این برای من همانند زنگ استراحت در مطالعه درس ادبیات بود! مطمئن باشید اگر همه این ابیات معادل را که عمدتاً خارج کتاب درسی هستند مطالعه کنید و معنای هر کدام و ارتباطشان با مفهوم کلی را درست استخراج کنید، در کنکور و آزمون‌ها با دیدن اولین کلمه یک بیت تکراری و یک بار خواندن بیت‌های جدید می‌توانید مفهوم کلی آ‌نها را استخراج کنید و در کمترین زمان ممکن تست‌های قرابت را بزنید!

درس : فیزیک

مبحث :نوسان 

مبحث نوسان یکی از نقاط قوت من در کنکور سراسری بود و همیشه در همه کنکورهایی که از خودم می‌گرفتم و کنکور سراسری 97 همه سوالاتش را در کمترین زمان ممکن می‌زدم. مبحث نوسان مبحثی است مفاهیم عمیق آنچنانی ندارد ولی در عین حال تعداد زیادی فرمول دارد که همگی این فرمول از هم نتیجه می‌شوند! روش مطالعه مبحثی ادبیات و فیزیک رتبه328ریاضی،محمدمیتن باقری

من برای مبحث نوسان روی چند برگه تمام فرمول‌های مربوطه را نووشتم به طوری که اول از فرمول‌های اصلی شروع می‌کردم و فرمول فرعی را که از فرمول اصلی نتیجه می‌شد را زیر آن می‌نوشتم و نهایتاً این فرمول‌ها را چندین بار مطالعه کردم و حتی تا هفته آخر کنکور هم برای آخرین بار فرمول‌ها را مرور کردم در کنار این باید توجه شود که تست‌های نوسان یکی از مباحثی است که سوالات تکراری بسیاری در کنکور دارد پس علاوه بر حفظ فرمول‌ها تست‌های متنوع را که تعداد تیپ‌هایش زیاد هم نیست، را تمرین کنید تا سرعت عملتان نیز بالا رود.

برای استفاده از خدمات پشتیبانی ویژه محمدمتین باقری عدد 6 را به  5000116463  ارسال نمایید و یا با شماره تلفن 02186121706 تماس حاصل نمایید.

همچنین می توانید جهت اطلاع از خدمات پشتیبانی ویژه با شماره
02186121706 تماس حاصل نمایید.

کانال پشتیبان ویژه ها :   
vipposhtiban@ را در تلگرام جستجو نمایید یا روی لینک عضویت در کانال پشتیبان ویژه کلیک نمایید.