کنکور 98

روش مطالعه مبحثی زیست شناسی رتبه25تجربی،آیدا حیدرزاده

آیدا حیدرزاده از روش مطالعه خود در مبحث ژنتیک می‌گوید

روش مطالعه مبحثی زیست شناسی رتبه25تجربی،آیدا حیدرزاده

آیدا حیدرزاده

رتبه 25 منطقه 1 - دانشجوی پزشکی تهران

درس : زیست شناسی

مبحث : ژنتیک

شاید از نظر برخی از دانش‌آموزان، مبحث ژنتیک از جمله مباحث دشوار و چالش برانگیز کنکور به نظر بیاید اما با تمرین زیاد و مداوم می‌توان به راحتی به درصد مطلوب و مد نظر خود رسید. روش من به صورت خلاصه از مراحل زیر تشکیل می‌شد:

1- مطالعه سریع کتاب درسی

2- حل تعداد محدودی تست از کتاب آبی

3- بازگشت به کتاب درسی و تطبیق نکات سوالات با محتوای خود کتاب درسی

4- مطالعه جز به جز کتاب درسیروش مطالعه مبحثی زیست شناسی رتبه25تجربی،آیدا حیدرزاده

ابتدا یک بار کتاب درسی را با دقت می‌خواندم اما سعی نمی‌کردم که تمام نکات موجود را کاملاً یاد بگیرم و در حد اینکه اهداف اصلی و نکات مهم کتاب را فهمیده باشم، کافی بود.

در مرحله دوم، حدوداً 40 – 50 تست به صورت رندوم از کتاب آبی انتخاب می‌کردم و به صورت آموزشی حل کرده و بعد از اتمام تک به تک سوالات را تحلیل می‌کردم و پاسخنامه را کامل می‌خواندم. 

اگر به نکته جدید و مهمی برخورد می‌کردم، آن را در حاشیه کتاب یادداشت می‌کردم و سوالاتی را که برایم پیش می‌آمد در دفترچه‌ای می‌نوشتم تا در اولین فرصت از دبیر زیست  سوال کنم. در دوره‌های بعد مطالعه همان مبحث، تایم مطالعاتی را با بازیابی شروع می‌کردم و البته این تست‌ها را زمان‌دار حل می‌کردم و بعد به صورت کلمه به کلمه و ریز به ریز مطالب کتاب را به خصوص بخش‌هایی که به حالت‌های مختلف در تست‌های شمارشی استفاده می‌شوند، مطالعه می‌کردم.

برای استفاده از خدمات پشتیبانی ویژه آیدا حیدرزاده  عدد 6 را به  5000116463  ارسال نمایید و یا با شماره تلفن 02186121706 تماس حاصل نمایید.

همچنین می توانید جهت اطلاع از خدمات پشتیبانی ویژه با شماره
02186121706 تماس حاصل نمایید.

کانال پشتیبان ویژه ها :   
vipposhtiban@ را در تلگرام جستجو نمایید یا روی لینک عضویت در کانال پشتیبان ویژه کلیک نمایید.