کنکور 98

آرسنال 2-0 نیوکاسل، صعود توپچی‌ها به رتبه سوم

آرسنال در شبی که به پیروزی نیاز مبرم داشت، با درخشش رمزی و لاکازت به این مهم رسید و توانست به رتبه سوم جدول صعود کند.

آرسنال 2-0 نیوکاسل، صعود توپچی‌ها به رتبه سوم

آرسنال در شبی که به پیروزی نیاز مبرم داشت، با درخشش رمزی و لاکازت به این مهم رسید و توانست به رتبه سوم جدول صعود کند.

به گزارش "ورزش سه"، آرسنال در آخرین بازی هفته 31 لیگ برتر در خانه، میزبان نیوکاسل بود. توپچی ها می دانستند که در صورت پیروزی در این دیدار می توانند با 63 امتیاز، بالاتر از تاتنهام و یونایتد 61 امتیازی به رتبه سوم جدول برسند و همین، انگیزه آنها را مضاعف کرده بود.


توپچی ها بازی را هجومی شروع کردند و پس از چند موقعیت نه چندان جدی دقیقه 13 به گل رسیدند. کرنر ارسالی اوزیل با دخالت کولاسیناچ به رمزی رسید و او توپ را در تیر دوم وارد دروازه کرد. رمزی در حال شادی گل بود که داور گل را به دلیل خطای سوکراتیس روی مدافع نیوکاسل مردود اعلام کرد.

 

17 دقیقه بعد آرسنال یک بار دیگر به گل رسید و این بار مورد قبول واقع شد.


الکساندر لاکازت در گوشه محوطه جریمه قصد دریبل مدافع روبرویش را داشت اما توپ پس از برخورد به مدافع به صورت اتفاقی زیر پای رمزی افتاد و ستاره ولزی با یک ضربه پای چپ زمینی دقیق، توپ را به گوشه مخالف فرستاد و پس از برخورد به تیر عمودی وارد دروازه شد.

 

آرسنال دقیقه 43 می توانست کار را 2-0 کند اما شوت لاکازت را ریچی روی خط با سر به کرنر فرستاد تا نیمه اول با برتری 1-0 میزبان به اتمام برسد.


نیمه دوم بر خلاف نیمه اول نیمه جذابی نبود و تا دقیقه 70 بدون هیچ حادثه خاصی دنبال شد. نیوکاسل با وجود اینکه عقب بود، زور لازم برای حمله کردن را نداشت و توپچی ها نیز به کنترل بازی مشغول بودند تا کمتر موقعیتی روی دروازه ها خلق شود. 

ورود اوبامیانگ در دقیقه 61 نشان از میل به گلزنی آرسنالی ها داشت. همین بازیکن دقیقه 73 روی پاس عالی اوزیل موقعیت خوبی به دست آورد اما ضربه او از زاویه تقریبا بسته را گلر نیوکاسل برگشت داد.


آرسنال دقیقه 83 مزد بازی بهتر خود را گرفت و گل دوم را هم به ثمر رساند. زننده این گل لاکازت بود که روی پاس اوبامیانگ و با یک ضربه چیپ تماشایی توپ را از روی دروازه بان عبور داد و حساب کار را 2-0 کرد.


همین بازیکن سه دقیقه بعد با ضربه سر گلزنی کرد اما داور به دلیل خطای او روی دروازه بان، گل را مردود اعلام کرد.

در نهایت این بازی با برتری 2-0 آرسنال به اتمام رسید و این تیم با گذر از تاتنهام به رتبه سوم جدول رسید.

منبع :