بارش‌های همدان رکورد سی ساله را شکست

کارشناس اداره کل هواشناسی همدان گفت: در 24 ساعت گذشته شاهد بیشترین بارش در سطح این استان بودیم و با اطمینان خاطرمی توان گفت بارش‌های اخیر رکورد سی سال گذشته را شکست.

بارش‌های همدان رکورد سی ساله را شکست
کارشناس اداره کل هواشناسی همدان گفت: در 24 ساعت گذشته شاهد بیشترین بارش در سطح این استان بودیم و با اطمینان خاطرمی توان گفت بارش های اخیر رکورد سی سال گذشته را شکست.

محمد حسن باقری شکیب اظهار داشت: بر اساس اطلاعات ثبت شده در دوره آماری سی ساله همدان چنین بارشی بی نظیر بوده است.
وی افزود: بر اساس گزارش های ایستگاه های سنجش، نهاوند با 126.8 میلیمتر، تویسرکان با 122.7 و فامنین با 111.6 میلیمتر به ترتیب پربارش ترین شهرهای استان و گل تپه با 65 میلیمتر کم بارش ترین نقاط در 24 ساعت گذشته اعلام شدند.
کارشناس اداره کل هواشناسی همدان خاطرنشان کرد: در ایستگاه های فرودگاه و شورین همدان نیز به ترتیب 98.6 و 110 میلیمتر بارندگی برای شهر همدان ثبت شده و در ملایر نیز شاهد 102.4 میلیمتر بارندگی بودیم.
باقری شکیب وضعیت بارش در دیگر نقاط استان را نیز خوب ارزیابی کرد و گفت: در قهاوند 95.9 میلیمتر، اسدآباد 85.1 و در بهار هم 94 میلیمتر باران بارید.
وی پیش بینی کرد: ریزش برف و بارش باران در سطح استان تا پایان امشب ادامه دارد و به تدریج از شدت آن کاسته می شود و از فردا (سه شنبه) بارش ها به صورت پراکنده و رگبارهای بهاری خواهد بود.

منبع :