نکاتی برای استفاده‌ی بهتر از دوران طلایی نوروز

دوران طلایی نوروز از 18اسفند تا 16 فروردین حدود یک ماه هست اما میتواند فایده ای به اندازه‌ی کل مهر تا بهمن گذشته داشته باشد.

نکاتی برای استفاده‌ی بهتر از دوران طلایی نوروز

1_دوران طلایی نوروز از 18اسفند تا 16 فروردین حدود یک ماه هست اما میتواند فایده ای به اندازه ی کل مهر تا بهمن گذشته داشته باشد.

2_در آزمون 7فروردین شما قرار است کل مباحث زیست 1 و 2 را آزمون دهید.اگر قبلا مطالعه و تست زنی کامل برای این دروس نداشتید پشنهاد میکنم ابتدا وقت خود را روی مباحث زیست انسانی و جانوری بگذارید و مطالعه ی زیست گیاهی را به آزمون 13 اردیبهشت واگذار کنید.چون در آن آزمون صرفا کل زیست گیاهی مطالعه خواهد شد.

3_نکته ی مهم برای جمع بندی در دوران طلایی نوروز این است که اول مباحثی که قبلا خوب مطالعه شده اند را مرور کنید و تست تکمیلی بزنید سپس به سراغ ناقص خوانده ها بروید.

4_یه نکته جالب!محققان ثابت کردند هورمون گرسنگی ارتباط عصب ها با بخشی از مغز که مربوط به حفظیات است را افزایش می دهد.پس بهتر است هنگام مرور کمی گرسنه باشید!در کل مطالعه با شکم پر هیچوقت توصیه نمی شود.

5_اردوی نوروزی از واجبات دوران نوروز است.جو حاکم بر این دوران کمی با درس خواندن مغایرت دارد و تجربه ثابت کرده داوطلبانی که از اردوی نوروزی استفاده میکنند به نسبت کسانی که در منزل مطالعه میکنند مطالعه ی بهتری خواهند داشت

6_آزمون های عید تعداد سوالات عمومی مشابه کنکور است و می توان به خوبی تکنیک زمان های نقصانی را در دروس عمومی و با کمی تغییر در دروس اختصاصی اجرا کرد.

7_استفاده از جزوه هوشمند در نوروز می تواند بهترین منبع سوالات شخصی سازی شده ی کانون باشد.

8_اشتباه عمده ای که در دانش آموزان در این برهه ی زمانی حساس رخ می دهد جدایی از برنامه ی آزمون به بهانه ی جبران عقب افتادگی هاست

9_چک کردن مداوم ساعت هنگام مطالعه شما رو بیشتر درگیر عدم تمرکز حواس میکنه.هرچقدر با علاقه ی بیشتر درس بخونین تمرکزتون بیشتر میشه زمان هم زودتر میگذره!

10_ادبیات از دو جنبه حائز اهمیت است:اول اینکه ادبیات ضریب 4 دارد که بالاترین ضریب دروس عمومی است و پرچم دار عمومی ها محسوب میشه و دوم اینکه این درس اولین درس دفترچه است و به شدت میتونه روی میزان استرس تاثیر گذار باشه و با یه شروع خوب در این درس استرس به طور قابل توجهی کاهش پیدا میکنه.

11_علل اصلی اشتباهات در آزمون:

.خطای دید

.خطای محاسباتی

.بی دقتی

.عمیق نبودن یادگیری

12_فرض کنید حل یک تست فیزیک برای شما ۶ دقیقه طول میکشد

آیا در این ۶ دقیقه مدام با خودکار کار میکنید و در حال حل کردن هستید یا اینکه یک دقیقه حل میکنید و ۲ دقیقه فکر میکنید؟

اگه مدام در حال حل کردن هستید مهارتتان کم است و نیاز به تمرین بیشتری دارید

ولی اگه فکر کردنتان زیاد است این یعنی مطلب رو به خوبی یاد نگرفتید و نیاز به مرور درسنامه یا خلاصه ها دارید

13_حواستان به این اشتباهات رایج باشد:

_جواب تست عدد ۲ است ولی شما گزینه ۲ را میزنید

_پاسخ یک سوال را در سوال دیگر وارد میکنید

_همه ی سوال رو درست حل کردید ولی محاسبه یا جواب نهایی اشتباه است

_گزینه ها را اول میخوانید و صورت تست را نمیخوانید

_گزینه هارا تا اخر نمیخوانید و با دیدن اولی فکر میکنید جواب همان است

_تک بعدی فکر میکنید مثلا به قید های هر یا تمام و… توجه نمیکنید

_هفته اول درس میخوانید و هفته ی دوم تست میزنید