فیلم گفتگو با رتبه‌های برتر تهران 97: امیررضا وظیفه رتبه 5

در مقاله‌ی زیر، گفتگوی ما با یکی از رتبه‌های برتر تهران در کنکور 97، امیررضا وظیفه آمده است....

فیلم گفتگو با رتبه‌های برتر تهران 97: امیررضا وظیفه رتبه 5

من امیررضا وظیفه هستم و رتبه‌ی 5 منطقه 1 رشته ریاضی را کسب کردم.

شما چند وقت یکبار از سایت کانون استفاده می‌کردید و بیشتر از کدام مطالب و این‌که از جعبه ابزار کارنامه از کدام بیشترین استفاده را کردید؟

 در طول دوهفته بین آزمون هر 2 یا 3 روز یکبار اگر مطلبی مفید بود مطالعه می‌کردم، روز آزمون هم علاوه بر این‌که کارنامه اصلی و رتبه‌ام را می‌دیدم، کارنامه‌ی بازیابی یعنی سوالاتی را که غلط و نزده داشتم را هم پرینت می‌گرفتم و نگاه می‌کردم روی سوال‌های غلطم هم همیشه تمرکز می‌کردم تا دفعات بعدی غلط نزنم.

………………………………….

شما از چه سالی به کانون آمدید و چطور شد که در آزمون‌های کانون ثبت‌نام کردید؟

من خودم از اول دبیرستان به کانون آمدم وقتی می‌دیدم نفرات برتر کنکور معمولا تعداد زیادشان از کانون است با خودم می‌گفتم حتما راه درستی است و وارد کانون قلم‌چی شدم سال دوم به بعد که دیدم برنامه‌اش خوب است دیگر بدون فکر ثبت‌نام می‌کردم و هر چهار سال را به طور پیوسته در آزمون‌های کانون شرکت کردم.

………………………………….

آزمون‌ها را با چه ترازی شروع کردید و به چه ترازی رسیدید؟

سال پیش که تراز من زیاد فرق نداشت همیشه در حد 8200 بود وقتی خیلی خوب می‌شد می‌شد حدود 8300 یا 8400 و وقتی خیلی بد می‌شد می‌شد 8000 ولی تراز شروع اول دبیرستانم 5600 بود، میانگین سال اولم 6700 بود و میانگین سال دومم 7600 و سال سوم 8100 و سال چهارم هم 8200.

………………………………….

استراتژی شما در برنامه‌ی مطالعاتی دو هفته‌ی بین دو آزمونتان چطوری بود؟

اول که همیشه مطالب جدید را می‌خواندم یعنی مطالب پیش همیشه برایم در اولویت بود کارهایم را بین تعداد روزهایی که داشتم تقسیم می‌کردم و انجام می‌دادم و معمولا برنامه آزمون طوری بود که در نه یا ده روز می‌شد جمع و جورش کرد و سه و چهار روز آخر را می‌توان دوره کرد و سوال‌های سال‌های قبل را کار کرد.

………………………………….

آیا شما از کتاب جمع‌بندی استفاده کردید و چه تاثیری برایتان داشت؟

کتاب جمع‌بندی را من در چند مقطع استفاده می‌کردم یکی جمع‌بندی پیش 1 و از فروردین به آن طرف هر آزمون که یک مقدار حالت جمع‌بندی داشت از این کتاب استفاده می‌کردم بیشتر برای دوره‌ی مطالب است یعنی وقتی مطالب را خواندید و به تسلط هم رسیدید برای این‌که فراموش هم نشود و اینکه یک آزمون هم بتوانید در خانه بگیرید به درد می‌خورد.

………………………………….

در مورد کتاب‌های سه‌سطحی توضیح می‌دهید؟ از کدام کتاب‌ها استفاده کردید و برایتان چه فایده ای داشت؟

دیفرانسیل و ریاضی پایه و هندسه تحلیلی گسسته، کلا ریاضی‌ها را استفاده کردم و فیزیک پایه و پیش را هم استفاده کردم، خوبیش این بود که همه‌ی تیپ‌های سوال‌ها را دیده بودی می‌توانستی سوال‌های سخت را راحت‌تر حل کنی و مسلط باشی کمتر شوکه شوی سر امتحان برای دیدن سوال‌های جدید.

………………………………….

 از کدام کتاب‌های آبی استفاده می‌کردید و برایتان چه فایده‌ای داشت؟

آبی فیزیک و گسسته را استفاده می‌کردم دیفرانسیل را هم استفاده می‌کردم ولی از فیزیک خیلی راضی بودم تست‌هایش مدون بود و بیشتر تست‌های کنکور بود تالیفی آن هم به کنکور نزدیک بود و تعدادش هم یک مقدار نرمال بود و من در یک ماه آخر استفاده کردم می‌شد در آن بازه استفاده کرد برای این‌که مطالب یادم نرود یک درس را بیشتر کار کنم آبی فیزیک را در یک ماه آخر کار کردم حول و حوش 1200 تست داشت و در کنکور هم 94% فیزیک را زدم و جفت غلط‌هایم برای فیزیک 3 بود نه پیش. در یک ماه آخر که فیزیک پیش را زدم تاثیر گذاشت که مطالب از یادم نرود.

………………………………….

زرد عمومی را کی تهیه کردید و چطوری استفاده کردید و برایتان چه تاثیری داشت؟

زرد عمومی را در مرحله‌ی اول از مشاورمان گرفتم چاپ 95 بود برنامه‌ام این‌طوری بود که تا آخر اسفند یک شب درمیان یک درس کار می‌کردم مثلا عربی (در یک زمان مشخص یک درس یک سالی را امتحان می‌دادم) هنر 94 مثلا ادبیات و همان‌جا تحلیل می‌کردم مرحله اول کارم این‌طوری بود و از عید به آن طرف هر شب یک کنکور را کامل کار می‌کردم و به صورت یک ساعت و 15 دقیقه، 100 سوال عمومی را جواب می‌دادم این کار را از فروردین به آن طرف انجام دادم. حدود اردیبهشت که شد حدود دو دور زرد عمومی را تمام کردم و در ماه آخر هم هر از چندی یک عدد آزمون را به صورت آزمایشی می‌زدم که ببینم تسلطم هنوز حفظ شده یا نه.

………………………………….

از دفتر برنامه‌ریزی چطور استفاده می‌کردید و مهم‌ترین تاثیرش برایتان چه بود؟

هر روز درس‌هایم را می‌خواندم تعداد ساعت مطالعه‌ام را در دفتر برنامه‌ریزی وارد می‌کردم بیشتر باعث می‌شود آدم به آگاهی از خودش برسد برای هر درس چقدر زمان نیاز دارد و وقتی آدم بداند راحت‌تر می‌تواند برای ادامه‌ی کارش برنامه‌ریزی کند.

………………………………….

نکته‌ای هست بخواهید به دانش آموزان بیان کنید؟

کنکور به آن صورت که می‌گویند باید باهوش باشید نیست بیشتر تسلط است و هر کسی تمرین کند و روی تمرین کردنش استمرار داشته باشد می‌تواند به موفقیت برسد.

تهیه و تنظیم

ناهید منجمی

فایل های ضمیمه

استراتژی دو هفته‌‌ی بین دو آزمون_امیررضا وظیفه
کتاب‌های سه‌سطحی_امیررضا وظیفه
کتاب‌های آبی_امیررضا وظیفه
آزمون‌های کانون _امیررضا وظیفه
افزایش تراز_امیررضا وظیفه
کتاب‌های جمع‌بندی_امیررضا وظیفه
دفتر برنامه‌ریزی_امیررضا وظیفه
کتاب‌های زرد_امیررضا وظیفه
سایت و کارنامه_امیررضا وظیفه