روش مطالعه پشتیبان ویژه‌ها در شیمی طی ایام نوروز(4)

چهارشنبه‌ها سایت کانون مختص درس شیمی است. پشتیبانان ویژه از روش مطالعه خود در این درس طی دوران طلایی نوروز می‌نویسند.

روش مطالعه پشتیبان ویژه‌ها در شیمی طی ایام نوروز(4)

روش مطالعه پشتیبان ویژه ها در درس شیمی طی ایام نوروز(۴)

علی بابائیان - رتبه 16 منطقه ۱ تجربی - دانشجوی پزشکی تهران


در درس شیمی در ابتدا من کتاب درسی را کامل می خواندم و بعد از آن، به سمت تست ها می رفتم و در این مرحله از کتاب آبی کانون استفاده می کردم ولی از آن جایی که شیمی برای من یکی از سخت ترین درس ها بوده است ، از دوباره کتاب درسی را با دقت بیشتر می خواندم ودر این مرحله که تسلط من بر مباحث بیشتر می شد به سمت تست های کتاب سه سطحی می رفتم و این روش باعث شد که بتوانم شیمی را 87درصد بزنم.

اسید و باز شیمی:

* یکی از مشکل ترین مباحث شیمی برای من ،مبحث اسید و باز بوده است . من می دانستم که برای مسلط شدن براین مبحث نیازمند این است که مبحث ترکیب موکولی را اول خوب یاد بگیرم به خاطر همین اول به سمت این مبحث رفتم و کامل آن را خواندم و بعد به سمت مبحث اسید وباز رفتم.

* ما معلم خوبی هم داشتیم به خاطر همین در دوران عید از جزوه معلم نیز استفاده می کردم .

* هنگام خواندن متن شیمی ،لغاتی که از نظر من بسیار مهم بوده در دفترچه یادداشت می نوشتم و هنگام مرور و جمع بندی از آن استفاده می کردم.فاطمه کریمیان - رتبه ۶۲ منطقه ۳ تجربی - دانشجوی پزشکی ایران


 در ایام عید، روش من  در این درس روش بازیابی بود.ابتدا کتاب شیمی ام رو سیمی کردم و برای نوشتن نکات مهم، بین صفحات برگه سفید گذاشتم. اول مطالب مرتبط با آزمون رو تا حدی می خواندم که بر آن مبحث مسلط شوم و سپس به سراغ کتاب های تستی می رفتم و برای تثبیت مطالب خوانده شده، سوالات زیادی از آن حل می کردم و بعد از حل آن، به بررسی و تشریح آن می پرداختم.


طناز باقری - رتبه ۳ ایثارگران ۵ درصد - دانشجوی پزشکی تهران


بعد از این که درس ها را بصورت مفهومی می خواندم به سمت تست های مفهومی می رفتم و علاوه براین که گزینه ی صحیح را بررسی می کردم سایر گزینه ها را نیز تحلیل می کردم و نکات مهمی که یاد می گرفتم را یادداشت می کردم و مطالب حفظی را که در خلاصه آورده بودم و جزوه معلم و درسنامه ی کتاب شیمی کانون را مرور می کردم.

سینتیک:

از آن جایی که این مبحث از جمله مهم ترین درس های شیمی در کنکور است وقت زیادی را به نسبت سایر مباحث شیمی روی آن گذاشته ام و سعی کردم با روش های زیر به تسلط کامل در این مباحث برسم:الف:جزوه معلم و کتاب درسی ،خلاصه برداری ،یادداشت برداری _ب:حل تمرین های کتاب درسی و تمرین های اضافه _ج:حل تست های استاندارد آزمون سراسری و کتاب آبی


ساجد شیری طرزم-رتبه ۱۰ منطقه 2 تجربی - دانشجوی پزشکی تهران


برای درس شیمی به طور کلی 2 دسته سوال وجود دارد : 

1- سوالات حفظی و مفهومی و 2- مسائل

برای سوالات حفظی و مفهومی از کتاب درسی استفاده کردم. یکبار کامل و دقیق کتاب درسی را به همراه نکاتی که حاشیه ی کتاب نوشته بودم مطالعه کردم (معمولا درسنامه ها تمامی نکات حفظی را پوشش نمی دهند و مطالعه از خود کتاب درسی باعث پوشش کامل مطالب حفظی و ساده تر شدن بازیابی می‌شود). هم زمان با مطالعه، مطالب مهم را هایلایت می‌کردم تا روز قبل آزمون و هم در دوران جمع بندی برای تورق سریع از آن استفاده کنم. برای مسائل سوالات سختی را که قبلا مشخص کرده بودم دوباره حل کردم و اگر مبحثی را فراموش کرده بودم ، از خلاصه نکات برای مرور استفاده میکردم . هفته قبل آزمون هم هر روز یکی از آزمون های سال های قبل را حل و بررسی میکردم و روز قبل آزمون مطالب حفظی را مرور می کردم. در ازمون 7 و 17 فروردین به ترتیب درصد 96 و 87 را کسب کردم.


رضا نوروزی - رتبه ۲۷ منطقه ۳ ریاضی - دانشجوی مکانیک تهران 


سبک سوالات تستی درس شیمی در کنکور از سال 91 به بعد تقریبا تغییر کرده بود من هم سعی می کردم سمت سوالات قدیمی نروم،پس بیشتر تست های کتاب سه سطحی را کار می کردم.کتاب درسی شیمی خیلی خیلی مهم است و به نظرم مطالعه ی چندباره ی آن در زمان عید خیلی لازم است.حتی به نظرم گاهی اوقات مطالعه ی دقیق کتاب درسی شیمی از زدن تست های آن مفیدتر است.


برای استفاده از خدمات پشتیبانی ویژه  عدد 6 را به  5000116463  ارسال نمایید و یا با شماره تلفن 02186121706 تماس حاصل نمایید.

همچنین می توانید جهت اطلاع از خدمات پشتیبانی ویژه با شماره
02186121706 تماس حاصل نمایید.

کانال پشتیبان ویژه ها :   
vipposhtiban@ را در تلگرام جستجو نمایید یا روی لینک عضویت در کانال پشتیبان ویژه کلیک نمایید.