روش مطالعه پشتیبان ویژه‌ها در زیست شناسی طی ایام نوروز(4)

سه شنبه‌ها سایت کانون اختصاص به درس زیست شناسی دارد.پشتیبانان ویژه از روش مطالعه خود در این درس طی ایام نوروز می‌گویند

روش مطالعه پشتیبان ویژه‌ها در زیست شناسی طی ایام نوروز(4)

روش مطالعه پشتیبان ویژه ها در زیست شناسی طی ایام نوروز (۳)

علیرضا احمدی - رتبه ۲۰۵ منطقه ۳ تجربی - دانشجوی پزشکی ایران


فتوسنتز:

* این مبحث از مباحث سخت و مفهومی است که معمولا شش سوال در کنکور از این بخش می آید. 

* برای اینکه بتوانم بر این مبحث مسلط بشوم، روش مطالعه ام در ایام نوروز بدین گونه بود که نکات اصلی و کلیدی را که احتمال می دادم در کنکور بیاید، در بالای صفحات کتاب درسی می نوشتم و بعد از خواندن این نکات، تست های زیادی کار می کردم.

* استفاده از این نکات و این روش هم در آزمون های جمع بندی بعد از عید کانون و هم درکنکور به من کمک زیادی کرد که در نهایت توانستم به هر شش سوال مطروحه این بخش در کنکورپاسخ صحیح بدهم.


فاطمه ترنجی زاده - رتبه ۴۲ ایثارگران۵ درصد - دانشجوی پزشکی ایران


فتوسنتز:

از آنجایی که مبحث فتوسنتز یکی از مباحث فهمیدنی است، دانش آموزان باید بتوانند خیلی خوب آن را بخوانند و به حفظ متن کتاب اکتفا نکنند. برنامه من در ایام نوروز برای این درس این بود که ابتدا بر متن کتاب مسلط شوم و سپس تست ها را تمرین کنم و با این کار مطالب در ذهنم تثبیت شود. از خلاصه نویسی هایی که از قبل نوشته بودم نیز در این ایام استفاده کردم.


عاطفه واحدی - رتبه ۵۰ منطقه 2 تجربی - دانشجوی پزشکی تهران


من در درس زیست از پایه مشکل داشتم به خاطر همین سعی کردم با راهنمایی پشتیبان ویژه ام یکبار کامل این درس را بصورت ترکیبی بخوانم و بچه ها توصیه می کنم حتما از این روش استفاده کنند و هیچ درسی از زیست را حذف نکنند. چون اگر آن ها مثلا در کنکور 94 ،فصل 8 را حذف می کردند 6 تا 7 سوال را از دست می دادند. زیرا که اکثر سوالات زیست بصورت ترکیبی طرح می شود.و من در روش بازیابی بسیار تاکید داشتم. و توانستم به درصد 75 برسم. عباس سروری سلطانی - رتبه ۷ منطقه ۳ تجربی - دانشجوی پزشکی تهران


من در درس زیست سعی می کردم بین هیچ بخشی از آن تبعیض قایل نشوم و همه ی درس ها برام به یک اندازه مهم بود و کامل درس ها را خواندم و این باعث شد که من بتونم این درس را در کنکور 85 درصد بزنم.در زیست مبحث ژنتیک و زیست گیاهی برام یه مقداری دشوار بود اما با روش های درست توانستم از پس تست های آن بر بیام.به دانش آموزان توصیه می کنم که در درس زیست حتما به قید ها(اغلب ،برخی و...)توجه بسیار زیادی کنند چرا که اخیرا چه بصورت مستقیم چه بصورت غیر مستقیم تست های مفهومی از آن ها طرح می شود و داوطلب ها توصیه می کنم حتما زیست را بصورت ترکیبی بخوانند.


فاطمه کریمیان - رتبه ۶۲ منطقه ۳ تجربی - دانشجوی پزشکی ایران


در این درس نیز از روش بازیابی استفاده کردم تا مطالبی رو که از قبل خوانده بودم در ایام عید به یاد بیاورم. نکات مهم و کلیدی هر مبحث را در یک دفترچه می نوشتم و هرشب یا یک شب درمیان آنها را مرور می کردم. تست ها را در کتاب کمک آموزشی علامتدار می کردم و هر از چند گاهی به مرور و حل آن می پرداختم. یکی از کار های مفیدی که من در درس زیست انجام دادم این بود که قیدها را با رنگ خاصی مشخص می کردم و در هر بار از مرور، آن ها را نیز با دقت می خواندم؛ مثلا قید ( بعضی ) رو با رنگ سبز مشخص می کردم.


ساجد شیری طرزم - رتبه ۱۰ منطقه 2 تجربی - دانشجوی پزشکی تهران


در دوران نوروز عمدتا از روش آزمون برای مرور استفاده کردم. بدین صورت که یک روز در میان یک آزمون 20 سوالی از مباحث آزمون به صورت زمان‌دار حل می‌کردم و در ادامه سوالاتی را که غلط زده بودم بررسی می‌کردم و آن مبحث را از کتاب درسی مرور می‌کردم. در روزی که ‌آزمون نمی‌زدم، به ترتیب هر روز به مطالعه یک فصل از کتاب درسی می‌پرداختم و سوالاتی را که قبلا مشخص کرده بودم تمرین می‌کردم. یعنی مهم ترین منبعم برای مطالعه و مرور، کتاب درسی و نکاتی بود که حاشیه نویسی کرده بودم. در هر دو آزمون 7 و 17 فروردین توانستم درصد 91 را بدست بیاورم.


برای استفاده از خدمات پشتیبانی ویژه عدد 6 را به  5000116463  ارسال نمایید و یا با شماره تلفن 02186121706 تماس حاصل نمایید.

همچنین می توانید جهت اطلاع از خدمات پشتیبانی ویژه با شماره
02186121706 تماس حاصل نمایید.

کانال پشتیبان ویژه ها :   
vipposhtiban@ را در تلگرام جستجو نمایید یا روی لینک عضویت در کانال پشتیبان ویژه کلیک نمایید.