روش مطالعه پشتیبان ویژه‌ها در ادبیات طی ایام نوروز

هرروز سایت کانون اختصاص به یک درس دارد و شنبه‌ها متعلق به درس ادبیات است.پشتیبانان ویژه از روش مطالعه خود در این دروس می‌گویند

روش مطالعه پشتیبان ویژه‌ها در ادبیات طی ایام نوروز

روش مطالعه پشتیبان ویژه ها در درس ادبیات طی ایام نوروزمهدی نیک زاد - رتبه ۸ منطقه ۳ ریاضی - دانشجوی برق شریف


در این درس اوایل چند از ده من حدود 3 بود. در این درس زمان کافی نمی‌گذاشتم و روش مطالعه‌ام نیز مناسب نبود. 

* پس از مدتی زمان مطالعه‌ام را بیشتر کردم و این درس را در برنامه روزانه خود قرار دادم. به این شکل که هر شب نیم ساعت برای آن وقت می‌گذاشتم. 

* این درس را به روش موضوعی مطالعه کردم و هر شب یکی از موضوعات را خواندم.

* در این درس بیشتر وقتم را برای مطالعه می‌گذاشتم و جمعه‌ها یک ساعت فقط به تست اختصاص می‌دادم. تست‌ها را از روی کتاب آبی و از تمام موضوعات حل می‌کردم. اگر در حین حل سوالات سوال نکته‌داری می‌دیدم آن را نشان‌دار می‌کردم و نکته آن را یادداشت می‌کردم. برای جمع‌بندی مطالب، از روی کتاب زرد عمومی تست می‌زدم.

* بعد از هر آزمون خود، آن را به وقت تحلیل می‌کردم و همه تست‌های مهم آن را در دفتر خود آموز می‌نوشتم. با انجام این مراحل چند از خود را به حدود 7 افزایش دادم و در کنکور موفق به کسب درصد 65 شدم.


فائزه کریمی - رتبه ۴۴ منطقه ۱ انسانی - دانشجوی روان شناسی شهید بهشتی


معمولاً دانش آموزان در دروس عمومی و به خصوص فارسی درصدهای پایینی کسب می‌کنند و من هم جزء همین دسته بودم که با تحلیل آزمون‌ها متوجه شدم یکی از مباحثی که همیشه پاسخ‌های غلط به آن می‌دهم مبحث املاء و مبحث دیگر معنی لغت است. 

* بنابراین در عید هر روز 10 تست املاء حل کردم.

* سعی کردم که هر روز از تیپ‌های مختلف تست حل کنم تا به یک مدل سؤال املاء عادت نکنم برای معنی لغت هم پشت کتاب‌های ادبیات عمومی را به طور کامل خواندم.

* حتی اگر واژه‌ای چند معنی شبیه به هم داشت همه را حفظ می‌کردم و واژه‌هایی که معنی دور از ذهن داشتند علامت می‌زدم و مجدداً می‌خواندم.

* نکته دیگر اینکه هنگام خواندن معنی لغت آن را در ذهن تحلیل می‌کردم و اینگونه نبود که فقط با عجله از روی لغات بخوانم و رد شوم با این کار معنی لغات و املاء کلمات در ذهنم شفاف‌ترند و درصدم در آزمون‌ها بالا رفت.


علی بالاپور - رتبه ۲۹ منطقه ۲ ریاضی - دانشجوی برق شریف


1- لغت: 

* لغات ادبیات جزو قسمت‌های حفظی ادبیات هست. 

* پس باید به صورت منظم مرور شوند. من با توجه به مباحث و دروس ادبیات در آزمون بعد، 2 یا 3 بار لغات را مرور می‌کردم.

* هم‌چنین روزانه 10 تست شمارشی و دشوار از مبحث لغات می‌زدم.

2- آرایه: 

یکی از تست‌های مفهومی و دشوار ادبیات هست و اکثر دانش‌آموزان در این مبحث مشکل دارند و برخی نیز به سوالات این مبحث پاسخ نمی دهند. من به این مبحث مثل یک سکوی پرتاب نگاه می‌کردم. با توجه به این مبحث مثل یک سکوی پرتاب نگاه می‌کردم. با توجه به مبحثی که داشتم در این مبحث، قبل از تعطیلات نوروز و در حین نوروز زیاد کار کردم و هر روز تعدادی قسمت دشوار آرایه می‌زدم. با این کار هم در مبحث آرایه پیشرفت کردم و هم در مبحث قرابت. همچنین درک ادبی‌ام هم بیشتر شد.


فاطمه محمدی مطلق - رتبه ۱۳۶ منطقه 2 تجربی - دانشجوی پزشکی شهید بهشتی


برای این درس، برای بالا بردن درصد ادبیات، از آزمون‌های قبلی کانون استفاده می‌کردم بدون توجه به مبحث ادبیات آزمون‌های قبلی را با زمان‌بندی حل می‌‌کردم و بعد تحلیل می‌کردم و به مرور اشتباهاتم در آن درس کم‌تر می‌شد و درصدم بالاتر رفت.


برای استفاده از خدمات پشتیبانی ویژه عدد 6 را به  5000116463  ارسال نمایید و یا با شماره تلفن 02186121706 تماس حاصل نمایید.

همچنین می توانید جهت اطلاع از خدمات پشتیبانی ویژه با شماره
02186121706 تماس حاصل نمایید.

کانال پشتیبان ویژه ها :   
vipposhtiban@ را در تلگرام جستجو نمایید یا روی لینک عضویت در کانال پشتیبان ویژه کلیک نمایید.