معرفی کتاب آبی درس فلسفه منطق

معرفی کتاب آبی کانون در درس فلسفه منطق کنکور انسانی و بیان ویژگی‌ها و مطالب مهم کتاب

معرفی کتاب آبی درس فلسفه منطق

معرفی کتاب آبی در درس فلسفه منطق


نام کتاب: آبی منطق و فلسفه کنکور انسانی پایه دهم و یازدهم
ویژگی های کتاب:
✔ 21 بسته ی مطالعاتی : هر بسته مطالعاتی شامل یک درس نامه و چندین پیمانه سوال است.
✔ 39 پیمانه 20 سوالی : اکثر سوال های کتاب به صورت پیمانه های 20 سوالی است.
✔ 20 پیمانه ی 10 سوالی : تعداد کمتری از سوال های کتاب به صورت 10 سوالی است.


کتاب پيش رو از مجموع دو كتاب منطق سال دهم و فلسفه سال يازدهم تشکیل شده است. 
در کنکورهای سراسری سال‌های گذشته درس منطق و فلسفه، 25 سؤال را به خود اختصاص داده است كه از اين تعداد به طور ميانگين، 10 سؤال به منطق و 5 سؤال به فلسفه يازدهم مربوط است.
بر همین اساس در مجموعه حاضر از 675 سؤال، 335 تست از منطق و 280 تست از مباحث فلسفه آمده است.
به علاوه 60 سؤال در قالب آزمون‌هاي جامع دهم و يازدهم در اين كتاب مطرح شده است.
اصول کتاب:
الف- درخت دانش: در ابتدای هر فصل درخت دانش در جهت نظم بخشیدن و انسجام فکری، به عنوان یک نقشه راه، نمایه کلی از دروس و مطالب آن بخش را در یک نگاه برای مشخص کردن مسیر مطالعاتی معرفی می‌کند. فهرست عناوین، تعداد سؤالات هر درس در قالب پیمانه‌های (بسته‌هاي) 10 یا 20 سؤالی در آن آمده‌اند.

ب- درس‌نامه‌: در آغاز هر درس، مطابق متن کتاب درسی، درس‌نامه‌هایی به صورت خلاصه و طبقه‌بندی و در قالب مثال‌هايي نگارش شده‌اند. این مطالب علاوه بر جنبه آموزشی، در تکمیل فرآیند یادگیری و مرور آموخته‌ها نقش مؤثری دارند. پیشنهاد می‌شود پس از مطالعه کتاب درسی با استفاده از این درس‌نامه‌ها مطالعات خود را تکمیل نمایید. 

ج- کلید واژه‌ها: در هر درس‌نامه در کادری جداگانه تعدادی از کلمات و عناوینی كه بیش از 5 بار در سؤالات تکرار شده‌اند، مورد اشاره قرار گرفته‌اند. علاوه بر این با استفاده از رنگ دوم کلمات مهم در هر درس مشخص شده‌اند. بر این اساس مهم‌ترین مباحث هر درس که بیش‌ترین سؤالات را دارند، مشخص می‌شوند.

د- سؤالات شناسنامه‌دار: کنکورهای سراسری و آزمون‌های کانون با توجه به استاندارد بودن و جامعه آماری بالا به عنوان سنگ محک و بهترین منابع تستی مورد نظر هستند. در کتاب حاضر، نظر به تغییرات مباحث درسی منطق و فلسفه نسبت به گذشته و افزوده شدن مطالب جديد به فلسفه (فلسفه بعد از ارسطو، روح مجرد، اخلاق و منطق ارسطو، دو مكتب روان‌شناسي گشتالت و رفتارگرا و …) تعداد 194 تست از کنکور و 379 تست از آزمون‌های کانون مطرح شده است که بيش از کل سؤالات را تشکیل می‌دهد. برای پوشش کامل مطالب کتاب درسی، 102 سؤال تألیفی جدید نیز قرار داده‌ایم.

هـ - طبقه‌بندی و چیدمان سؤالات: نظر به اهمیت و معیار بودن سؤالات شناسنامه‌دار، در هر درس، به فراخور امکان، ابتدا سؤالات کنکور سراسری، سپس سؤالات آزمون‌های کانون و در انتها جهت پوشش کامل مطالب کتاب درسی سؤالات تألیفی قرار گرفته‌اند. این سؤالات برای سهولت در ارزیابی در قالب پیمانه‌های 10 یا 20 سؤالی طراحی شده‌اند. با این روش، محاسبة درصد تسلط در هر درس به راحتی امکان‌پذیر است.

و - آزمون‌های جامع: علاوه بر سؤالات تفکیکی در هر درس و مبحث در پایان کتاب سه آزمون جامع، دو آزمون به تفكيك منطق و فلسفه و يك آزمون از مجموع دو كتاب منطق و فلسفه به عنوان شبیه‌ساز مدل کنکورهای سراسری و آزمایش دقیق آموخته‌ها در نظر گرفته شده است.

ز - پاسخ تشریحی: بخش انتهایی کتاب با تشریح و توضیحات کامل پاسخ سؤالات به عنوان آخرین گام در فرآیند یادگیری پیش‌بینی شده است. بنابراین پیشنهاد می‌شود حتی در صورت پاسخ‌گویی صحیح به یک تست، پاسخ نوشته شده برای آن را مطالعه كنيد
ویژگی های مهم کتاب


1تألیف گروهی :تالیف بر اساس خرد جمعی و کار گروهی مولفان مبتنی بر طرح
102تست از کتاب درسی102 تست طراحی شده از کتاب درسی
675تست شناسنامه دار194 تست از کنکور های سراسری داخل و خارج کشور. 379 تست از آزمون های کانون، 102 تست طراحی شده از کتاب درسی
4درخت دانش4 درخت دانش در ابتدای هر فصل برای طبقه بندی بهتر موضوعات طراحی شده اند.
20درس نامه20 در ابتدای هر موضوع، یک درس نامه آمده است.
194کنکور سراسری194 تست از کنکور های سراسری داخل و خارج کشور
379آزمون379 تست از آزمون های کانون

با استفاده از لینک زیر می‌توانید کتاب را در سایت کتاب کانون مشاهده نما‌یید.

https://www.kanoonbook.ir/store/book/1109