بازار کار رشته کامپیوتر

بازار کار رشته کامپیوتر | تقسیم بندی بازار کار رشته علوم کامپیوتر . نحوه ورود به بازار کار در رشته علوم کامپیوتر و درآمد رشته علوم کامپیوتر .

بازار کار رشته کامپیوتر

رشته ی علوم کامپیوتر یکی از کلاسیک ترین رشته های کامپیوتر است که برمبانی و اصول کامپیوتر تاکید دارد این رشته پل ارتباطی بین دانش کامپیوتر و ریاضی است مهمترین هدف این رشته دستیابی به بهترین الگوریتم های موجود برای روش حل مسئله در کمترین زمان و با کمترین میزان خطا و بیشترین دقت است. در واقع هدف این رشته آموزش افراد متخصص در کامپیوتر است که با دید ریاضی تر و منطق ریاضی به حل مسائل مطرح شده در علوم کامپیوتر بپردازند. بنابراین در این رشته هدف برنامه نویسی نیست اگرچه برنامه نویسی و زبان های آن لازمه ی کار هستند. با این حال در این مقاله به توضیحاتی درمورد بازارکار رشته علوم کامپیوتر می پردازیم.

بازار کار رشته علوم کامپیوتر


بازار کار رشته ی علوم کامپیوتر به چه قسمت هایی تقسیم میشود؟ 

همان طور که قبلا اشاره کردیم رشته ی علوم کامپیوتر یکی از کلاسیک ترین رشته های کامپیوتر است و گستردگی زیادی دارد و دانشجویان میتوانند در گرایش های مختلف آن مشغول بکار شوند.

در مقطع کارشناسی رشته ی علوم کامپیوتر گرایش خاصی ندارد و دانشجویان میتوانند در مقطع کارشناسی ارشد گرایش تخصصی خود را انتخاب کرده و وارد بازار کار شوند که این گرایش ها عبارتند از:

سیستم های هوشمند

محاسبات عملی

سیستم های کامپیوتری

نظریه محاسبات و هوش مصنوعی 

فارغ التحصیلان این رشته با کسب توانایی بیشتر در دروس مبانی کامپیوتر-طراحی الگوریتم-بهینه سازی خطی-نظریه محاسبه-مبانی منطق و زبانهای برنامه نویسی می توانند در رشته ها و گرایش های کاری مانند پژوهشگر علوم کامپیوتر - برنامه نویس-کارشناس پایگاه داده ها- مدیر شبکه-مدیر امنیت اطلاعات - طراح وب و...جذب بازار کار شوند.

بازار کار رشته کامپیوتر


چگونه در رشته ی علوم کامپیوتر وارد بازار کار شویم؟

بازار کار رشته علوم کامپیوتر و فرصت های شغلی این رشته برای دانشجوی کارشناسی مانند فرصت های شغلی دانشجوی نرم افزار است اما در مقاطع بالاتر هدف یک فارغ التحصیل علوم کامپیوتر حل مسائل تئوریک است و باید مدیریت یک گروه و طراحی پروژهمسائل و تعریف الگوریتم ها و راه حل ها را بر عهده بگیرد در مجموع نوع شغلی تحقیقاتی محسوب میشود. فارغ التحصیلان رشته علوم کامپیوتر نقش بسیار مهمی را در توسعه کشور خواهند داشت ، زیرا با در نظر گرفتن پتانسیلی که در آنها با توجه به مواد درسی و موضوعات مربوط ایجاد می شود می توانند در بسیاری از مراکز بزرگ صنعتی و مراکز تحقیقاتی و سازمانها و شرکت ها و وزارتخانه ها وظایف مهمی را برعهده گیرند و یا شرکت در پروژه های مهم نقش با ارزشی را به ویژه در بعد نرم افزاری ، محاسباتی ، انفورماتیکی ، اطلاعاتی و ارتباطاتی و برنامه ریزی داشته باشند. همچنین شرایط این رشته برای ادامه تحصیل در خارج بسیار مطلوب است.  

درامد رشته علوم کامپیوتر چقدر است؟ 

در زمینه کامپیوتر یک پژوهشگری که در شرکت ها و سازمان ها فعالیت می کند می‌تواند درآمدهای متفاوتی داشته باشد این افراد با توجه به سابقه کار میزان تحصیلات و مقدار مهارتشان حقوقشان متغیر خواهد بود در ابتدای کار شاغلان این رشته دریافتی معمولی و همانند سایر رشته ها خواهند داشت اما با داشتن سابقه حقوق شاغلان این رشته ها بیشتر میشود اما بازار کار رشته علوم کامپیوتر در بازار آزاد نیز بسیار داغ است و دانشجویان این رشته میتوانند با استفاده از خلاقیت خود به درآمد های بالایی در بازار کار آزاد دست پیدا کنند.

تهیه شده توسط:حسین نجفی

برای مشاوره در زمینهبازار کار رشته کامپیوتر

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره

با شماره 9099071219 تماس بگیرید