بازار کار رشته روانشناسی

روانشناسی یکی از رشته‌های محبوب میان داوطلبان رشته‌های علوم نظری به ویژه داوطلبان رشته علوم انسانی می‌باشد که با شناخت قبلی نسبت به بازار کار و شرایط روانشناسی انتخاب بهتری داشته باشند.

بازار کار رشته روانشناسی

از آنجایی که رشته روانشناسی یکی از محبوب ترین رشته ها میان داوطلبان شاخه های نظری به خصوص رشته علوم انسانی است لازم است با شناخت دقیق تر نسبت به شرایط و بازار کار رشته روانشناسی بهترین تصمیم گیری را داشته باشید.

تقسیم بندی بازار کار رشته روانشناسی

1- حوزه روانشناسی بالینی در کلینیک های روانشناسی یا کلینیک شخصی

2- شاخه مشاوره خانواده در بسیاری از مراکز دولتی و خصوصی

3- شاخه روانشناسی کودک در مراکز خصوصی و دولتی و یا مدارس و مهدکودک‌ها

4- رشته روان سنجی و کار در حوزه مدارس و مراکز تشخیصی

5- روان شناسی سازمانی و کار در حوزه راهنمایی و مشاوره شرکت ها و سازمان ها

... بازار کار رشته روانشناسی

نحوه ورود به بازار کار در رشته روانشناسی

برای اینکه در رشته روانشناسی بتوانید از روانشناسان موفق باشید حتماً لازم است در دوران دانشجویی و پس از آن در حوزه مطالعه و تحقیقات حتما پویا باشید و با شرکت در دوره های مختلف روانشناسی اطلاعات خودتان را به روز نگه دارید.

پس از فارغ التحصیلی از رشته روانشناسی شما با ادامه تحصیل در یکی از گرایش های مورد علاقه تان در مقطع کارشناسی ارشد راحت تر می توانید به صورت تخصصی به سراغ گرایش و شغل مورد نظر خودتان بروید.

برای اینکه بتوانید کلینیک خودتان را داشته باشید لازم است مجوزهایی دریافت کنید و در یک سری آزمونهای تخصصی شرکت کنید.

یکی از فاکتورهای مهم در حوزه بازار کار رشته روانشناسی و سابقه علمی و عملی مناسب است که این سابقه کار را شما می توانید با اشتغال در مراکز کوچکتر کسب کنید و به تدریج در شغل خود پیشرفت داشته باشید.

بازار کار رشته روانشناسی


درآمد رشته روانشناسی

با توجه به اینکه بسیاری از افراد برای مشاوره و یا حتی حل کردن برخی از دغدغه ها و مشکلات خودشان حتما از روانشناسان مجرب کمک می گیرند رشته روانشناسی می تواند به عنوان یکی از رشته های پردرآمد مطرح شود قطعاً برای اینکه روانشناس بتواند مورد اطمینان باشد لازم است سابقه کار علمی و عملی مناسبی داشته باشد.

هر یک از شغل های مربوط به مشاوره و روانشناسی به نوبه خود فضای بسیار مناسبی برای اِعمال خلاقیت‌ها همچنین فضا برای پیشرفت و ارتقاء شغلی در صورت وجود پشتکار در مطالعه و تجربه بسیار مهیا است.

اگر می خواهید به این سطح از درآمد برسید راه آسانی پیش رو ندارید و باید تلاش بسیار زیادی در زمینه علمی و همچنین برندسازی شخصی داشته باشید. این موضوع می توانید کمی زمان بر باشد و باید حوصله زیادی خرج کنید.

نویسنده: حانیه تقوی


برای مشاوره در زمینه بازار کار رشته روانشناسی

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره

با شماره 9099071219 تماس بگیرید