کنکور 98

آمار اولیه تعداد شرکت کنندگان کنکور 98 به تفکیک رشته

آمار اولیه تعداد شرکت کنندگان کنکور 98 به تفکیک رشته را در ادامه مشاهده کنید..

آمار اولیه تعداد شرکت کنندگان کنکور 98 به تفکیک رشته

معاون اجرایی امور آزمون‌های سنجش کشور گفت: 85 درصد ظرفیت پذیرش در مراکز آموزش عالی در سال 98 براساس سوابق تحصیلی است.

به گزارش خبرگزاری فارس از اراک، محمودرضا رحیمیان  در نشست تغییرات کنکور 98 در اراک با اشاره به اینکه نحوه پذیرش داوطلبان در دانشگاه‌ها در سال 98 بر دو شیوه است، تصریح کرد: شیوه پذیرش داوطلبان  در مراکز آموزش عالی بر اساس دو شیوه سوابق تحصیلی و شرکت در آزمون کنکور سال 98 است.


وی بیان کرد: پذیرش داوطلبان بر پایه سوابق تحصیلی به این صورت است که داوطلب بدون نیاز به شرکت در آزمون کنکور و در برخی از رشته‌ها که به صورت اطلاعیه از طریق سازمان سنجش از 20 اسفند سال جاری اعلام می‌شود، ثبت نام کرده و نتیجه قطعی در شهریورماه اعلام می‌شود. 


 معاون اجرایی امور آزمون‌های سنجش کشور اظهار کرد: آن دسته از داوطلبانی که تمایل دارند در رشته‌های دیگر دانشگاهی پذیرش شوند نیاز است طبق روال سال‌های گذشته در آزمون کنکور شرکت کرده و پس از تصحیح اوراق و  اخذ نتیجه در شهریورماه به دانشگاه ورود پیدا خواهند کرد. 


رحیمیان از تاثیر 30 درصدی سوابق تحصیلی در آزمون کنکور خبر داد و گفت: بر اساس مصوبه سازمان سنجش علاوه بر نمره آزمون کنکور 30 درصد سوابق تحصیلی در نمره کلی آزمون لحاظ و ملاک پذیرش داوطلبان در دانشگاه‌ها خواهد بود. 


وی خاطرنشان کرد: با توجه به تغییر ساختار نظام آموزشی و براساس مصوبه سازمان سنجش 85 درصد ظرفیت پذیرش داوطلبان براساس سوابق تحصیلی خواهد بود. 

معاون اجرایی امور آزمون‌های سنجش کشور با اشاره به اینکه زمان ثبت نام در آزمون سراسری به پایان رسیده است، ادامه داد: آن دسته از داوطلبان که موفق به ثبت نام در آن بازده زمانی نشدند می‌توانند از 19 تا 22 اسفند سال جاری در آزمون ثبت نام کنند. 


وی آمار داوطلبان شرکت در آزمون کنکور 98 را
یک میلیون و 120 هزار داوطلب دانست و گفت: با توجه به فرجه داده شده برای ثبت نام این آمار تغییر خواهد کرد. 
رحیمیان با اشاره به اینکه بیشترین آمار داوطلبان به گروه تجربی اختصاص دارد، افزود: 

داوطلبان گروه تجربی با 620 هزار داوطلب،

گروه ریاضی با 160 هزار داوطلب و

 انسانی با 270 هزار داوطلب در آزمون کنکور 98 شرکت کردند.


آمار نهایی شرکت کنندگان کنکور 98 : کلیک کنید

منبع :