بازار کار رشته دارو سازی

بازار کار رشته داروسازی | تقسیم بندی بازارکار رشته داروسازی ، نحوه ورود به بازار کار در رشته داروسازی و درامد رشته داروسازی

بازار کار رشته دارو سازی

داروسازی مانند پزشکی، دندانپزشکی و دامپزشکی ، جزو رشته های دکتری عمومی است. معمولاً داوطلبان کنکور سراسری این رشته را بین سه رشته برتر تجربی می دانند ، اما قصد داریم نکاتی از بازار کار رشته داروسازی خدمت شما ارائه نماییم تا کمک بیشتری به انتخاب های شما کنیم.

تقسیم بندی بازار کار رشته داروسازی

بر خلاف باور عموم که رشته داروسازی نسبت به رشته ی پزشکی و دندان پزشکی پایین تر از نظر درامدی می باشد، ولی باید توجه داشت درآمد رشته داروسازی مانند بسیاری از رشته های دیگر طیف وسیعی دارد و مزایای دیگری نیز نسبت به رشته های هم تراز خود دارد.

فارغ التحصیلان داروسازی می توانند در کارخانه‌ داروسازی‌، واحدهای‌ تهیه‌ و تولید لوازم‌ آرایشی‌ و بهداشتی‌ و یا در کارهای‌ اجرایی‌ وزارت‌ بهداشت‌ درمان‌ و آموزش‌ پزشکی‌ و همچنین سازمان غذا و دارو فعالیت‌ کنند. از کارهای دیگری که می توانند انجام دهند، ارائه خدمات‌ دارویی‌ در سطح‌ داروخانه‌ها و بیمارستانها، فعالیت‌ در مراکز خدمات‌ بهداشتی‌ و درمانی‌ در بخشهای‌ دارو و غذا، بخش‌ تدوین‌ قوانین‌، مدیریت‌ بازرسی‌، سیاست‌ گذاریهای‌ دارویی‌ و نظایر آن‌ و فعالیت‌ در مراکز دانشگاهی‌ و تحقیقاتی‌، مؤسسات‌ پژوهشی و شرکتهای‌ پخش‌ و توزیع‌ دارو می باشد.

بازار کار رشته دارو سازی


یکی از قسمت هایی که معمولاً برای دانش آموزان علاقه مند به تحصیل در حوزه داروسازی جذاب تر است ، تاسیس داروخانه است که بهتر است در این مقاله برای روشن شدن مسیر شما نیم نگاهی به این موضوع نیز داشته باشیم.

شرایط و ضوابط تاسیس داروخانه

برای تأسیس داروخانه به سرمایه کافی و مجوز از سازمان های مربوطه نیاز است. مسلم است که همه فارغ التحصیلان داروسازی به راحتی نمی توانند نسبت به راه اندازی داروخانه اقدام کنند. همچنین با توجه به اینکه بخش های خصوصی در حوزه پژوهشی در کشور ما تقریبا فعالیت خاصی ندارند، تنها فرصت های شغلی تحقیقاتی و پژوهشی محدودی در بخش دولتی به خصوص برای داروسازان دارنده دکترای تخصصی وجود ندارد. 

بازار کار رشته دارو سازی


نحوه ورود به بازارکار رشته داروسازی

یکی از راه های ورود به بازار کار رشته داروسازی کار کردن به عنوان کارآموز در داروخانه ها می باشد.به این صورت که دانشجویان داروسازی به شرط گذراندن حدود 130-140واحد درسی و کسب معدل بالای 14 می توانند کارت و شماره انجمن داروسازان را دریافت کنند که به دانشجویان این اجازه را می دهد که به عنوان قائم مقام در داروخانه ها مشغول به کار شوند.این گزینه بسیار مناسبی برای ورود به بازار کار محسوب می شود.

البته راه های متعددی برای ورود به بازار کار این رشته وجود دارد که شما می توانید از کارشناسان مشاوره ما بپرسید.

درآمد رشته داروسازی 

داروسازانی که در بخش های دولتی استخدام هستند، مطابق با قانون مدیریت خدمات کشوری حقوق دریافت می کنند. آن دسته از داروسازانی که در بخش خصوصی فعالیت می کنند، بسته به سطح تحصیلات، میزان تخصص، سابقه و مهارت خود درآمدهای متفاوتی دارند. برخی نیز که به صورت مستقل کار کرده و به عنوان مثال برای خود داروخانه دارند، بسته به میزان فعالیت، نوع خدمات و تعداد مشتری ای که دارند، درآمدهای متفاوتی دارند..یعنی شما هرچه تجربه ، مدرک علمی و جایگاه بالاتری داشته باشید به نسبت درآمد بالاتری خواهید داشت . این به این معنی است که جای پیشرفت زیادی در این رشته وجود دارد و به تناسب تلاش خود می توانید درآمد بسیار بالایی داشته باشید.

اشکان اسلامی


برای مشاوره در زمینهبازار کار رشته داروسازی

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره

با شماره 9099071219 تماس بگیرید