جشنواره ملی فناوری نانو در علی آبادکتول گشایش یافت

چهارمین جشنواره ملی فناوری نانو با حضور برخی مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی کشور و استان گلستان در واحد علی آبادکتول این مرکز آموزشی گشایش یافت.

جشنواره ملی فناوری نانو در علی آبادکتول گشایش یافت
چهارمین جشنواره ملی فناوری نانو با حضور برخی مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی کشور و استان گلستان در واحد علی آبادکتول این مرکز آموزشی گشایش یافت.

مدیرکل توسعه و فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد روز چهارشنبه در این آیین اظهار داشت: این جشنواره برای نخستین بار در خارج از پایتخت دایر می شود که نشان از علاقه واحدهای دانشگاهی به امر نانو و فناوری های نوین است.
داوود ثمری با بیان اینکه این جشنواره با 35 غرفه و محصولات زیاد حوزه نانو که با تحقیقات فراوان به نتیجه و مرحله ساخت رسیده است، برپایی این گونه جشنواره ها را رویداد بسیار خوبی توصیف کرد.
وی گفت: از آنجایی که ایران رتبه مناسبی در حوزه فناوری جهان دارد، می توانیم با تبدیل علم به ثروت گام های بزرگی برداریم و اکنون نیز در عرصه ساخت محصولات نانو رتبه چهارم را در جهان به خود اختصاص داده ایم.
ثمری اضافه شدن بخش دانش آموزی به جشنواره را ازجمله نوآوری امسال جشنواره بیان کرد و گفت:این امر به ترویج حوزه نانو که امروزه بخش بزرگی از زندگی را به خود اختصاص داده است کمک کرده و میت واند در راحت سازی زندگی موثر باشد.
وی با مقایسه جشنواره امسال ادوار گذشته نیز گفت: امسال با اینکه این جشنواره به یکی از شهرستان ها واگذار شده است ولی آثار ارسالی از نظر کمی 30 درصد به نسبت سال قبل افزایش پیدا کرده و این موضوع درحالی است که در سال گذشته حدود 950 اثر به جشنواره رسید ولی در این جشنواره بیش از 1200 مورد می باشد.
مدیرکل توسعه و فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد افزود: از لحاظ کیفی نیز اثرات حاضر در این جشنواره به حدی از کیفیت رسیده اند که درمرحله فروش قرار دارند و این نشان می دهد با تمام تحریم ها ما توانسته ایم به این قدرت برسیم که علم خود را تبدیل به ثروت نماییم.
ثمری خطاب به مسئولان و صنعتگران استان گلستان بیان کرد: مسئولان و صاحبان مشاغل و صنایع می توانند از فرصت ایجاد شده در استان گلستان بازدید کنند و از تکنولوژی روز در مسیر بهتر شدن فضای کسب و کار و رونق تولیدات خود بهره ببرند.
چهارمین جشنواره ملی فناوری نانو روز چهارشنبه در دانشگاه آزاد شهرستان علی آباد کتول از توابع استان گلستان افتتاح شد و فردا (پنجشنبه) با برگزاری مراسم اختتامیه به پایان می رسد.

منبع :