برنامه راهبردی آزمون 17 اسفند هنر

برنامه راهبردی آزمن 17 اسفند سومین آزمون پروژه پنجم پروژه پنجم از آزمون‌ها شروع نیم سال دوم است. نیم سال دوم شروعی مهم ترو با استراتژی است

برنامه راهبردی آزمون 17 اسفند هنر

برنامه راهبردی آزمن 17 اسفند

سومین آزمون پروژه پنجم

پروژه پنجم از آزمون ها شروع نیم سال دوم است.  نیم سال دوم شروعی مهم ترو با استراتژی است. توصیه ما به شما این است که نواقص و عقب افتادگی هایتان از نیم سال اول را درجای خودشان بگزارید و نیم سال دوم را از دست ندهید؛ مباحث نیم سال دوم گسترده تر و پر سوال تر هستند و لازمه  مسلط شدن به این مباححث با برنامه و پیوسته ، پیشروی کردن است. نگران مباحث جامانده نباشید ، این مباحث در پروژه ششم (دوران طلایی) به طور کامل بررسی می شود.


برنامه راهبردی آزمون 17 اسفند هنر


درک عمومی هنر

پارسا انصاری: در این آزمون فصل سوم از کتاب آشنایی با هنرهای تجسمی مورد پرسش قرار خواهد گرفت. این کتاب از معدود کتاب‌های درسی و حتی کمک‌درسی‌ایست که فصل مستقلی را به هنر مجسمه‌سازی و نقش برجسته، تاریخچه‌ آن‌ها، روش‌های ساخت و نمودهای مختلف مجسمه‌سازی در سبک‌های هنری اختصاص داده است. مطالعه این مباحث که ارزش بالایی در کنکور دارند قویاً توصیه می‌شود و می‌توانید مطالبی را که از هنر مجسمه‌سازی هر تمدن یا سبک در این فصل یاد خواهید گرفت، به خلاصه‌هایی که قبلا درباره‌ی هنر تمدن‌ها و سبک‌های هنری نوشته‌اید (اگر چنین کرده‌اید) پیوست کنید.

در سه سال اخیر کنکور، به طور میانگین هر سال 6 سوال به مبحث هنر مجسمه‌سازی و نقش برجسته اختصاص داده شده است.


درک عمومی ریاضی و فیزیک

نسیم پوراحمد: مباحث این آزمون شامل هندسه مسطحه (دایره) و تبدیلات هندسی در ریاضی و مباحث مربوط به الکتریسیته و  ویژگیهای مواد است. یکی از مباحثی که می‌توانید برای کنکور در درک عمومی رریاضی روی آن سرمایه گزاری کنید ، تبدیلات هندسی است. سوالات مربوط به این مبحث در کنکور معمولا 2الی3 سوال را به خود اخختصاص می‌دهند، اشکال و نکات این سوالات معمولا تکراری است و با قرار دادن در برنامه مطالعاتی خود می‌توانید این سوالات را در کنکور پاسخ دهید.


ترسیم فنی:

نسیم پوراحمد: مباحث هندسه مسطحه و هندسه احجام در دو درس درک عمومی ریاضی و ترسیم با هم مشترک است با این تفاوت  که در ترسیم فنی به مبحث بیضی هم پرداخته می‌شود ولی در ریاضی به آن پرداخته نمی‌شود. این اشتراک مباحث این امکان را برای شما به می‌دهد که با مطالعه این مباحث بتوانید در هر کدام از این درس ها حدود 7 سوال را پاسخ دهید. سوالات هندسه معمولا با قرار دادن یک فرمول به جواب می‌دسد، بنابراین پیشنهادم این است که مجموعه‌ای از فرمول ها و نکاتی را که بیشترین تکرار و کاربرد را دارند گردآوری کنید.


خلاقیت تصویری و تجسمی:

نسیم پوراحمد: از مهم ترین مباحث در کنکور هنر سبک‌شناسی هنر است و از مهم ترین و کاربردی ترین قسمت های آن برای دو درس درک هنر و خلاقیت تصویری است لذا پیشنهاد می‌کنم این مبحث را به طور کامل  مطالعه کنید . سوالات سبک‌شناسی در کنکور مجموعا چیزی بین 13 الی16 سوال را به خود اختصاص می‌دهند و همین موضوع اهمیت این درس را چند برابر می‌کند. مطالعه این مبحث به صورت دوره به دوره  و مکتب به مکتب ، مطالب آن را برای شما مرتبط تر و قابل یادگیری تر می‌کند.


خلاقیت نمایشی

پارسا انصاری: در آزمون 3 اسفند یکی از مباحثی که مورد پرسش قرار خواهد گرفت، مبحث آشنایی با کارگردانان خلاق دوره‌ی صامت است. گرچه این مبحث نسبت به بسیاری دیگر از موضوعات مطرح شده در درس خلاقیت نمایشی حجم کمتری دارد، اما از ارزش کنکوری خوبی برخوردار است و در سه سال اخیر کنکور به طور میانگین هر سال 1 سوال را به خود اختصاص داده است. در مطالعه مطالب فصل کارگردانان‎های خلاق دوره‌ی صامت، از تکنیک‌هایی که در تحلیل آزمون‌های قبلی گفته شد – نظیر توجه به تصاویر و فعالیت‌های جانبی - استفاده کنید. 

همچنین نگاهی به تست‌های کنکور سال‌های اخیر به مطالعه شما جهت خواهد بخشید.


خلاقیت موسیقی


 خواص مواد

نسیم پوراحمد:مبحث الیاف نساجی در کنکور ازچند مبحث مهم و پر سوال است لذا پیشنهاد می‌کنم این مبحث را با توجه به این که در سوالات صنایع دستی هم به این موضوع پرداخته می‌شود ، با دقت بیشتری مطالعه کنید. برای مباحثی که در خواص مواد انتخاب کردید میتوانید از تست خوانی استفاده کنید.


دروس عمومی

توجه ویژه تری به عمومی ها داشته باشید و سعی کنید خواندن این مباحث را پشت گوش نندازید شاید دروس عمومی به راحتی و در زمان کوتاهی را یاد بگیرید اما به خاطر سپردن و استفاده کردن از نکات آن نیازمند ممارست و پیوسته مطالعه کردن است.تهیه شده توسط گروه هنر کانون