هدف‌گذاری برای نیم‌سال دوم

از آن‌جایی که در نیم‌سال دوم زمان کم‌تری تا کنکور باقی مانده است، باید ساعت مطالعه‌ی بالایی داشته باشید تا از مدت‌زمان باقی‌مانده نهایت استفاده را ببرید.

هدف‌گذاری برای نیم‌سال دوم

از آن‌جایی که در نیم‌سال دوم زمان کم‌تری تا کنکور باقی مانده است، باید ساعت مطالعه‌ی بالایی داشته باشید تا از مدت‌زمان باقی‌مانده نهایت استفاده را ببرید.در چنین شرایطی آزمون و خطا ریسک بالایی دارد. باید از منابع مطمئنی که در دسترس است مانند استفاده از کتاب نوروز در تعطیلات نوروز استفاده کنید.

ابتدا با توجه به جعبه‌ابزار کارنامه وضعیت خود را بسنجید و متناسب با آن برای درس‌ها هدف‌گذاری کنید و با استفاده از منابع مناسب، بهترین بهره را ببرید. در آغازین روزهای نیم‌سال دوم از سال تحصیلی آماده باشید. نتیجه‌ی رقابتی که با خودتان آغاز کرده بودید در دستان شما است که با بررسی و مقایسه‌ی عملکرد خود می‌توانید به موفقیت برسید. اکنون که کارنامه‌ی نیم‌سال اول مدرسه در اختیارتان است می‌توانید با تکیه بر عملکردهای درست و نقاط مثبت خود در نیم‌سال اول، پیشرفت خوبی در نیم‌سال دوم داشته باشید.

این کارنامه ویژگی‌های منحصربه‌فردی دارد که از تمام حقایق خودتان سخن می‌گوید. دستاوردهایتان در نیم‌سال اول را که در دفتر برنامه‌ریزی ثبت کرده‌اید مرور کنید. روی تک‌تک درس‌ها تمرکز کنید و ببینید چگونه می‌توانید بهترین پاسخ را به آن‌ها بدهید. نقاط ضعف خود را شناسایی کنید و برای بهبود آن‌ها به فکر تلاش بیش‌تر باشید.

در کدام درس‌ها موفق‌تر بوده‌اید؟ دلیل یا دلایل این موفقیت چیست؟ اگر بتوانید جواب سؤالاتتان را پیدا کنید به‌راحتی می‌توانید آموزش را در نیم‌سال دوم از نو آغاز کنید.

برای نیم‌سال دوم هدف‌گذاری کنید، واضح و شفاف، روش‌ها و برنامه‌های خود را بازگو کنید و برای اجرای تک تک آن‌ها تلاش کنید.