روش مطالعه رتبه6 تجربی در دوران نوروز

من در دوران نوروز برای دروس عربی، زبان انگلیسی، ریاضی، فیزیک و شیمی، از روش بازیابی استفاده میکردم، یعنی ابتدا تعداد 20 تا 30 عدد تست جامع میزدم، و پس از تصحیح، نقاط ضعف خود را مشخص میکردم.

روش مطالعه رتبه6 تجربی در دوران نوروز

صدرا بهروزیه - رتبه ۶ منطقه۱ 

دانشجوی پزشکی تهران

روش مطالعه کلی 

* من در دوران نوروز برای دروس عربی، زبان انگلیسی، ریاضی، فیزیک و شیمی، از روش بازیابی استفاده میکردم، یعنی ابتدا تعداد ۲۰ تا ۳۰ عدد تست جامع میزدم، و پس از تصحیح، نقاط ضعف خود را مشخص میکردم و قسمتهای مربوطه را از کتاب به طور دقیق مطالعه میکردم. 

* برای دروس ادبیات، دینی و زیست‌شناسی نیز روش بازخوانی را انتخاب کردم، به طوریکه کتاب را محور قرار داده بودم و تاکید اصلی‌م بر متن کتاب بود. در کنار مطالعه به طور موازی با آن تست کار میکردم.

*  در درس شیمی علاوه بر مطالعه‌ی تست محور به طور هفتگی یکی از ۳ کتاب شیمی را به طور کامل مانند زیست‌شناسی مطالعه میکردم و نکات آن را یادداشت میکردم. 

* در دروس دینی، ریاضی، زیست‌شناسی و فیزیک و شیمی، همگام با مطالعه تعدادی تست طرح میکردم و در دفتر جداگانه‌ای مینوشتم، که بررسی این تست ها بسیار برایم مفید بود.

روش مطالعه رتبه6 تجربی در دوران نوروز

روش مطالعه درس

ادبیات:

* من در دوران طلایی، تصمیم داشتم در ۸ روز ادبیات را جمع‌بندی کنم. 

* برنامه ام اینگونه بود که علاوه بر تست قرابت معنایی و آرایه ادبی که هر روز در برنامه ام داشتم‌، در ۳ روز اول، تمام متن کتاب درسی را از ۳ پایه خواندم و نکاتی را که دبیر مدرسه گفته بود مرور کردم.

* در روز چهارم، "بیاموزیم" ها و متون "آورده‌اند که" را از این ۳ کتاب مطالعه کردم‌. در روز پنجم و ششم قسمت "اعلام" یا همان تاریخ ادبیات را که قبلا به دفعات زیاد خوانده بودم، مرور کردم. 

* در روز های هفتم و هشتم نیز کتاب زبان فارسی را به طور کامل مرور و تست های مربوطه را که قبلا نشاندار کرده بودم کار کردم. برای بخش اعلام و لغات به دلیل فرّار بودن مطالب تا آخرین روز دائما مرور میکردم.

شیمی:

* من برای هر کتاب شیمی، ۳ روز وقت اختصاص دادم. در ۲ روز اول مطالب کتاب را به همراه نکاتی که در طول سال اضافه کرده بودم می خواندم، 

* در روز سوم از کل مباحث کتاب تست میزدم و تست های "نشان دار" را مرور می کردم و در صورت احساس نیاز، قسمت های مربوطه را دوباره می خواندم. 

* بعضی مطالب از کتاب های شیمی به هم مربوط بودند، که من سعی کردم این مطالب را با هم و به طور ترکیبی مطالعه کنم تا بیشتر در ذهنم تثبیت شود.

* در بعضی موارد خودم تست هایی از را ۳ کتاب طرح میکردم. تمرین این تستها تاثیر زیادی بر پیشرفت من در دوران طلایی عید نوروز و همچنین در ماه آخر داشت.

روش مطالعه رتبه6 تجربی در دوران نوروز

روش مطالعه مبحثی زیست شناسی

گیاهی:

* من در دوران طلایی، فصول گیاهی مرتبط را دسته بندی کردم و هر روز یک یا چند بخش را می خواندم، که جمعا در ۳ روز آن را جمع بندی کردم. 

* سعی کردم مطالب مرتبط را به صورت همزمان از ۳ کتاب مطالعه کنم، چون وقتی چند مطلب مرتبط را با هم می خواندم، مطالب بیشتر در ذهنم تثبیت می شد.

*  من در بعضی از فصول زیست شناسی از جمله گیاهی، فصل را به صورت "کتاب صوتی" در آوردم، و به نظرم مرور فصل ها به آین طریق برایم موثرتر بود.

برای استفاده از خدمات پشتیبانی ویژه صدرا بهروزیه عدد 6 را به  5000116463  ارسال نمایید و یا با شماره تلفن 02186121706 تماس حاصل نمایید.

همچنین می توانید جهت اطلاع از خدمات پشتیبانی ویژه با شماره
02186121706 تماس حاصل نمایید.

کانال پشتیبان ویژه ها :   
vipposhtiban@ را در تلگرام جستجو نمایید یا روی لینک عضویت در کانال پشتیبان ویژه کلیک نمایید.