روش مطالعه رتبه26 انسانی در دوران نوروز

بیشتر زمان خود را به تست زدن اختصاص دادم، با تمرین تست، مباحثی را که در آن‌ها یادگیری ناقص داشتم را شناسایی می‌کردم سپس به کتاب باز می‌گشتم و مطالب کتاب را دوباره خوانی میکردم.

روش مطالعه رتبه26 انسانی در دوران نوروز

مائده سادات شاهمرادی - رتبه۲۶ منطقه۱

دانشجوی حقوق تهران

روش کلی

در دوران نوروز بیشتر زمان خود را به تست زدن اختصاص دادم، با تمرین تست، مباحثی را که در آن ها یادگیری ناقص داشتم را شناسایی می کردم سپس به کتاب باز می گشتم و مطالب کتاب را دوباره خوانی میکردم اما بیشتر زمانم را به تست زدن اختصاص دادم.

روش مطالعه درس

فلسفه:

* در این درس از روش بازیابی استفاده کردم به این صورت که آن را جزو برنامه ثابتم قرار دادم و هر روز سه الی چهار ساعت تست کار می کردم و نکات تست ها را در برگه ای می نوشتم من از منابع متفاوتی تست کار می کردم.

* کتاب ابی، سه سطحی و نوروز و تست های کنکور از جمله منابع مفیدم بود. در تمام ایام طلایی نوروز به این برنامه پایبند بودم و درس فلسفه در اولویت برنامه ام بود. در این درس از مباحث مهم تر و دشوار تر شروع کردم و بصورت تست خوانی کتاب را مطالعه می کردم یعنی تست میزدم و با تست زدن مباحثی را که در آن ها یادگیری ناقص داشتم شناسایی می کردم و آن ها را باز خوانی می کردم. 

* این روشم باعث شد در دوران نوروز در این درس پیشرفت چشمگیری داشته باشم و در کنکور توانستم این درس را 63 بزنم.

عربی:

* این درس جزو نقاط قوت من بود در ایام نوروز روی این نقطه قوتم تمرکز کردم و آن را جزو برنامه روزانه ام قرار دادم و هر روز تست کار می کردم.

*  این درس را مبحثی کار میکردم یعنی ترجمه، درک مطلب و قواعد را به صورت جداگانه تمرین می کردم. یکی از منابع مفید من کتاب آبی کانون بود سطح سوالات کتاب ابی دشوار تر از کنکور بود و این باعث می شد برای سوالات کنکور آماده تر شوم. 

* در دوران نوروز درک مطلب های کنکور را نیز تمرین کردم، با توجه به اینکه درک مطلب های کنکور های سال گذشته از لحاظ موضوع بسیار شبیه هم بودند با تمرین مداوم توانستم در حل تست های درک مطلب کنکور به مهارت دست پیدا کنم، 

* در این دوران از تست های مبحث ترجمه نیز غافل نبودم و سعی میکردم هر روز آن ها را تمرین کنم در کنکور درس عربی اختصاصی را صد و درس عربی عمومی را 80 زدم.

روش مطالعه مبحثی درس علوم و فنون ادبی

عروض:

درس ادبیات اختصاصی جزو دروس چالشی من بود در مبحث عروض در ابتدا ضعف هایی داشتم اما با تمرین مداوم توانستم آن را به نقطه قوت خود تبدیل کنم روشم در این درس به این صورت بود که هر روز یک شعر از دیوان حافظ را میخواندم و سعی می کردم وزن آن را به صورت سماعی بگویم در ابتدا این کار برای من دشوار بود اما با تمرین مداوم به این مهارت دست یافتم، بعد این کار تمام ابیات آن شعر را تقطیع می کردم و اختیارات شاعری آن را مشخص میکردم، در عروض تست هم خیلی کار کردم. 

برای استفاده از خدمات پشتیبانی ویژه مائده شاهمرادی عدد 6 را به  5000116463  ارسال نمایید و یا با شماره تلفن 02186121706 تماس حاصل نمایید.

همچنین می توانید جهت اطلاع از خدمات پشتیبانی ویژه با شماره
02186121706 تماس حاصل نمایید.

کانال پشتیبان ویژه ها :   
vipposhtiban@ را در تلگرام جستجو نمایید یا روی لینک عضویت در کانال پشتیبان ویژه کلیک نمایید.