روش مطالعه رتبه3 تجربی در دوران نوروز

من در دوران نوروز کاملا منطبق با آزمون‌های کانون بودم و در هیچ آزمونی غیبت نداشتم.اولویت نخست من در ایام بسیار مهم نوروز ،آزمون فروردین ماه بود که تقریبا نیمی از مباحث کنکور را شامل می‌شد.

روش مطالعه رتبه3 تجربی در دوران نوروز

طناز باقری - رتبه۳ سهمیه۵ درصد

دانشجوی پزشکی تهران

روش کلی مطالعه

من در دوران نوروز کاملا منطبق با آزمون های کانون بودم و در هیچ آزمونی غیبت نداشتم.اولویت نخست من در ایام بسیار مهم نوروز ،آزمون فروردین ماه بود که تقریبا نیمی از مباحث کنکور را شامل می شد. واز طرفی در برنامه ی خودم تست زنی کافی و مرورهای به موقع هم داشته ام که در جمع بندی مطالب در روز قبل آزمون فروردین ماه بسیار برام مفید بود. در دوران نوروز سعی کردم مباحثی که در آزمون های قبل به آن نرسیده بودم یا ناقص بلد بودم را در این دوران کامل بخونم.و همچنین در دوران نوروز سعی کردم خلاصه های خودم را تکمیل کنم.

روش مطالعه درس

شیمی:

بعد از این که درس ها را بصورت مفهومی می خواندم به سمت تست های مفهومی می رفتم و علاوه براین که گزینه ی صحیح را بررسی می کردم سایر گزینه ها را نیز تحلیل می کردم و نکات مهمی که یاد می گرفتم را یادداشت می کردم و مطالب حفظی را که در خلاصه آورده بودم و جزوه معلم و درسنامه ی کتاب شیمی کانون را مرور می کردم.


ریاضی:

من زیاد در مباحث خود کتاب وقت نمی گذاشتم و بعد از یه مرور کلی و یادآوردی فرمول ها و مباحث، مستقیما به سمت تست ها می رفتم و تا جایی که می توانستم سرعت عمل خود را در تست زنی بالا بردم،و این کار فقط با زدن تست های زیاد در این درس برام میسر شد و تست زنی مکرری که در این درس داشتم باعث شد بی دقتی هایی که در محاسبه داشتم را تا حد زیای کاهش دهم.

روش مطالعه مبحثی درس شیمی

سینتیک:

از آن جایی که این مبحث از جمله مهم ترین درس های شیمی در کنکور است وقت زیادی را به نسبت سایر مباحث شیمی روی آن گذاشته ام و سعی کردم با روش های زیر به تسلط کامل در این مباحث برسم:الف:جزوه معلم و کتاب درسی ،خلاصه برداری ،یادداشت برداری _ب:حل تمرین های کتاب درسی و تمرین های اضافه _ج:حل تست های استاندارد آزمون سراسری و کتاب آبی

روش مطالعه مبحثی درس ریاضی

مشتق و کاربرد مشتق:

من در این مبحث به مطالعه ی دقیق ومفهومی کتاب پرداختم و تمام تمرینات آن را حل و بررسی می کردم وسپس  از کتاب سوالات پر تکرار سوالات را حل می کردم و در ادامه برای تسلط بیشتر بر مطالب به حل تست های کتاب آبی کانون می پرداختم و اگر در بعضی اوقات دچار محدودیت وقت می شدم درابتدا به حل سوالات تیپ دار و در صورت زمان اضافی باقی تست ها را حل می کردم.و سوالی را اگر متوجه نمی شدم را مارک دار می کردم و در روز قبل آزمون آن ها را مرور می کردم.

برای استفاده از خدمات پشتیبانی ویژه طناز باقری عدد 6 را به  5000116463  ارسال نمایید و یا با شماره تلفن 02186121706 تماس حاصل نمایید.

همچنین می توانید جهت اطلاع از خدمات پشتیبانی ویژه با شماره
02186121706 تماس حاصل نمایید.

کانال پشتیبان ویژه ها :   
vipposhtiban@ را در تلگرام جستجو نمایید یا روی لینک عضویت در کانال پشتیبان ویژه کلیک نمایید.