روش مطالعه رتبه10 تجربی در دوران نوروز

در دوران نوروز عمدتا از روش آزمون برای مرور استفاده کردم. به طور کلی یکی از منابع مهم دانش آموز برای مرور در دوران جمع بندی خلاصه نکاتی هستند که در طول سال نوشته است.

روش مطالعه رتبه10 تجربی در دوران نوروز

ساجد شیری طرزم - رتبه۱۰ منطقه۲

دانشجوی پزشکی تهران

روش کلی مطالعه:

در دوران نوروز عمدتا از روش آزمون برای مرور استفاده کردم. به طور کلی یکی از منابع مهم دانش آموز برای مرور در دوران جمع بندی خلاصه نکاتی هستند که در طول سال نوشته است.

روش مطالعه درس

زیست شناسی:

در دوران نوروز عمدتا از روش آزمون برای مرور استفاده کردم. بدین صورت که یک روز در میان یک آزمون 20 سوالی از مباحث آزمون به صورت زمان‌دار حل می‌کردم و در ادامه سوالاتی را که غلط زده بودم بررسی می‌کردم و آن مبحث را از کتاب درسی مرور می‌کردم. در روزی که ‌آزمون نمی‌زدم، به ترتیب هر روز به مطالعه یک فصل از کتاب درسی می‌پرداختم و سوالاتی را که قبلا مشخص کرده بودم تمرین می‌کردم. یعنی مهم ترین منبعم برای مطالعه و مرور، کتاب درسی و نکاتی بود که حاشیه نویسی کرده بودم. در هر دو آزمون 7 و 17 فروردین توانستم درصد 91 را بدست بیاورم.

فیزیک:

در ایام نوروز و آزمون 7 فروردین برای درس فیزیک زوج درس فیزیک 1 و 2 را انتخاب کرده بودم، چون در این مباحث کمی مشکل داشتم، مخصوصا مباحث آینه ها و عدسی. این دو فصل تست های وقت گیری داشتند که یا باید فرمول های زیادی را برای هر تیپ سوال حفظ می کردم یا با حل تعداد تست زیاد، می‌توانستم با استفاده از روش اصلی سرعت عمل بالایی داشته باشم. به همین خاطر در بازه‌ی 18 اسفند تا 7 فروردین بیشترین تمرکزم در درس فیزیک بر روی اول دبیرستان بود و در کنار ‌‌آن ، فصل های آخر پیش دانشگاهی را که فصل هایی کم حجم و اکثرا حفظی بودند مطالعه کردم تا در دوران جمع بندی بتوانم بیشتر مباحث فیزیک 3 و پیش 1 را مرور کنم. در بازه ی آزمون 7 تا 17 فروردین ، مباحث آزمون نیمسال پیش دانشگاهی بود. این 4 فصل - مخصوصا فصل حرکت و نیرو - شامل مباحث متنوع و عمدتا مسائل سخت بود . در کتاب های کمک آموزشی هم تست های بسیار زیادی برای این مباحث وجود داشت که جمع بندی را سخت تر می کرد. به همین دلیل فقط کتاب سه سطحی و تست هایی را که قبلا به عنوان تست سخت و نکته دار مشخص کرده بودم بررسی کردم. حدود 3 روز مانده به آزمون هم با استفاده از سوالات سال های قبل جمع بندی‌ام را کامل کردم که بسیار مفید بودند. در آزمون نیز توانستم بالاترین درصد کشور (96) را نیز در فیزیک پیش به دست بیاورم.

شیمی:

برای درس شیمی به طور کلی 2 دسته سوال وجود دارد : 

1- سوالات حفظی و مفهومی و 2- مسائل

برای سوالات حفظی و مفهومی از کتاب درسی استفاده کردم. یکبار کامل و دقیق کتاب درسی را به همراه نکاتی که حاشیه ی کتاب نوشته بودم مطالعه کردم (معمولا درسنامه ها تمامی نکات حفظی را پوشش نمی دهند و مطالعه از خود کتاب درسی باعث پوشش کامل مطالب حفظی و ساده تر شدن بازیابی می‌شود). هم زمان با مطالعه، مطالب مهم را هایلایت می‌کردم تا روز قبل آزمون و هم در دوران جمع بندی برای تورق سریع از آن استفاده کنم. برای مسائل سوالات سختی را که قبلا مشخص کرده بودم دوباره حل کردم و اگر مبحثی را فراموش کرده بودم ، از خلاصه نکات برای مرور استفاده میکردم . هفته قبل آزمون هم هر روز یکی از آزمون های سال های قبل را حل و بررسی میکردم و روز قبل آزمون مطالب حفظی را مرور می کردم. در ازمون 7 و 17 فروردین به ترتیب درصد 96 و 87 را کسب کردم.

برای استفاده از خدمات پشتیبانی ویژه ساجد شیری  عدد 6 را به  5000116463  ارسال نمایید و یا با شماره تلفن 02186121706 تماس حاصل نمایید.

همچنین می توانید جهت اطلاع از خدمات پشتیبانی ویژه با شماره
02186121706 تماس حاصل نمایید.

کانال پشتیبان ویژه ها :   
vipposhtiban@ را در تلگرام جستجو نمایید یا روی لینک عضویت در کانال پشتیبان ویژه کلیک نمایید.
در صورتی که نظر شما دارای محتوای مثبت ، علمی و آموزشی است ولی ثبت نمی شود با انشا و ادبیات متفاوت ( بدون تمسخر ،بدون فضای چت روم ، بدون تحقیر یا توهین دیگران) مجددا ارسال نمایید