روش مطالعه رتبه9 تجربی در دوران نوروز

اساس مطالعه و جمع بندی من در دوران نوروز بازیابی بود و می‌خواهم که این روش را درمورد دروس زیست و فیزیک به تفضیل شرح دهم.

روش مطالعه رتبه9 تجربی در دوران نوروز

زینب سرپرست - رتبه۹ منطقه۱

دانشجوی پزشکی تهران

روش مطالعه کلی

اساس مطالعه و جمع بندی من در دوران نوروز بازیابی بود و می‌خواهم که این روش را درمورد دروس زیست و فیزیک به تفضیل شرح دهم.در این دوران که مطالعه بقیه متوقف شده بود من حتی تلاشم را نیز بیشتر کرده بودم.


روش مطالعه درس

فیزیک:

1- ابتدا از کتاب سه سطحی تست می‌زدم و پس از پایان کتاب خلاصه ام را مرور می‌کردم. دقیق تر بگویم روز اول جمع بندی تست های نسبتا دشوار را برای تموم فصول یک پایه (مثلا سوم) جواب می‌دادم. دو روز بعد (چون ریاضی و فیزیک را یک روز در میان مطالعه می‌کردم) تست های دشوار و دو روز بعد تست های دشوارتر. سعی می‌کردم با نهایت سرعت جواب بدهم و همینطور خیلی روی دقت و تمرکزم کار می‌کردم تا کمتر بی دقتی انجام دهم. بدین ترتیب در 6 یا نهایتا 8 روز (اگر نتوانید در 3 مرحله تمام تست های کتاب سه سطحی را برای یک پایه جواب بدهید ) می‌شود کل فیزیک یک پایه را جمع بندی کرد.

2- پس از آن یعنی دو روز بعد از تمام کردن تست ها، خلاصه هایم که در طول سال بر اساس کتاب درسی و جزوه و نکات تست ها نوشته بودم را مرور می‌کردم. مباحثی که براساس تست ها یا شناختی که از خودم داشتم متوجه شدم مشکل دارم را عمیق تر می‌خواندم ولی مباحثی که خوب بلد بودم یا کمی یادم رفته بود را سطحی تر مرور می‌کردم.

روش مطالعه رتبه9 تجربی در دوران نوروز

زیست شناسی:

۱- برای زیست در دوران نوروز از تست های تالیفی و در دو ماه آآاخر فقط از تست های کنکور و آزمون ها استفاده کردم.

۲- در دوران نوروز کتابی را که آزمون های فصل به فصل داشت انتخاب کردم و هرروز به تعدادی از آزمون های آن جواب می‌دادم.

روش مطالعه رتبه9 تجربی در دوران نوروز


۳- هنگام جواب دادن سوالات هدفم فقط جواب دادن به سوال ها نبود. بلکه هر سوالی و هر گزینه ای را که می‌خواندم ، هر مطلب و نکته ای را که راجع به آن بلد بودم با خودم تکرار و مرور می‌کردم. اگر مطلبی را می‌دیدم که نکته ها و متن کتاب در مورد آن خوب یادم نمی‌آید، می‌رفتم و کتاب را می‌خواندم. مثلا اگر 10 روز فرصت جمع بندی داشتم، 7 یا 8 روز آن را تست میزدم و نکات را هنگام تست زدن مرور می‌کردم و 2 یا 3 روز آخر ، کتاب درسی را مرور می‌کردم.

برای استفاده از خدمات پشتیبانی ویژه زینب سرپرست عدد 6 را به  5000116463  ارسال نمایید و یا با شماره تلفن 02186121706 تماس حاصل نمایید.

همچنین می توانید جهت اطلاع از خدمات پشتیبانی ویژه با شماره
02186121706 تماس حاصل نمایید.

کانال پشتیبان ویژه ها :   
vipposhtiban@ را در تلگرام جستجو نمایید یا روی لینک عضویت در کانال پشتیبان ویژه کلیک نمایید.