نمایش خیره کننده آزمون در لیگ اروپا؛ سردار سن پترزبورگ!

زنیت سن پترزبورگ با درخشش ستاره ایرانی خود باخت دور رفت برابر فنرباغچه را جبران کرد و با کسب برتری پُر گل، در لیگ اروپا صعود کرد.

نمایش خیره کننده آزمون در لیگ اروپا؛ سردار سن پترزبورگ!

زنیت سن پترزبورگ با درخشش ستاره ایرانی خود باخت دور رفت برابر فنرباغچه را جبران کرد و با کسب برتری پُر گل، در لیگ اروپا صعود کرد.

به گزارش "ورزش سه"، در یکی از مسابقات دور برگشت مرحله یک شانزدهم نهایی پلی‌آف لیگ اروپا، تیم زنیت سن پترزبورگ که برای نخستین بار سردار آزمون را در ترکیب داشت، از ساعت ۲۱:۲۵ پنج‌شنبه شب در استادیوم گازپروم آرنا میزبان تیم فنرباغچه ترکیه بود.

زنیت سن پترزبورگ که در دیدار رفت با نتیجه یک بر صفر شکست خورده بود، بازی برگشت را هجومی آغاز کرد و در حالی که سردار آزمون را برای اولین بار پس از پیوستن به این تیم جزو ۱۱ نفر ابتدایی داشت، در دقیقه ۴ با پاس این ملی پوش ایرانی با مهار سینه و ضربه تمام کنده ماگمی‌ید آزدوف به گل رسید.

آزمون که در دقیقه ۱۸ کارت زرد گرفته بود، در دقیقه ۳۷ ارسال دقیق سباستین درییوسی از جناح چپ زمین را در شرایطی نامتعادل، با پرش بلند و با ضربه سری استثنایی تبدیل به گل کرد تا تفاضل گل با حریف ترکیه‌ای را دو برابر کند، اما فنرباغچه دو دقیقه قبل از پایان نیمه اول اختلاف را به حداقل رساند.

سردار آزمون که هفته قبل حضور تعویضی برابر فنرباغچه داشت، نمایش خیره کننده خود در بازی برگشت را در دقیقه ۷۶ تکمیل کرد و پاس در عمق آرتم ژیوبا را با توپ‌گیری از مهمت توپال، کاپیتان فنرباغچه و زننده گل اول این تیم، با ضربه بغل پا تبدیل به گل کرد تا درآستانه صعود قرار بگیرد.

زنیت سنپترزبورگ که از دقیقه ۸۰ آنتون زابولوتنی را به جای سردار آزمون در ترکیب داشت، با نمایش خیره کننده ملی پوش ایرانی خود به برتری ۳ بر یک برابر فنرباغچه رسید و به مرحله یک هشتم نهایی لیگ اروپا صعود کرد.

سردار آزمون علاوه بر زدن دو گل و دادن یک پاس گل، ۶ شوت به سمت دروازه زد که چهار شوت داخل چارچوب بود و در ۶ نبرد تن به تن برتری داشت، سه پاس کلیدی داد و دو دریبل موفق از خود ثبت کرد تا با این عملکرد فوق‌العاده، نمره ۱۰ از ۱۰ را بگیرد و به‌عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شود.

آزمون در فصل ۱۷-۲۰۱۶ در ۱۰ مسابقه پلی‌آف و دور گروهی لیگ قهرمانان اروپا ۴ گل برای روستوف به ثمر رساند و در همین فصل در چهار بازی لیگ اروپا یک گل زد.

این ستاره ملی پوش ایرانی در فصل ۱۴-۲۰۱۳ نیز دو بازی در لیگ اروپا برای روبین کازان انجام داد که در آن مقطع نیز یک گل به ثمر رساند.

منبع :