تو بیدار باش وقتی همه خوابند

گاهی لازم است برای متمایز بودن و بهترین شدن به سراغ زمان‌هایی بروید که دیگران در خوابند.

تو بیدار باش وقتی همه خوابند

گاهی لازم است برای متمایز بودن و بهترین شدن به سراغ زمان‌هایی بروید که دیگران در خوابند.

منظور از خواب، خواب بی‌خبری است. روزهای نوروز که به نام دوران طلایی از آن‌ها یاد می‌شود یکی از این زمان‌ها است. بعضی از دانش‌آموزان معتقدند که باید در نوروز استراحت کنیم و به مسافرت برویم تا بعد از آن با قدرت بیش‌تری مطالعه را آغاز کنیم. ولی فراموش نکنید که این درس نخواندن و مسافرت رفتن شاید خستگی را از تنتان بیرون کند، ولی موجب فراموشی خواهد شد و وقفه انداختن طولانی در بین بازه‌های مطالعاتی باعث می‌شود تا مطالبی را که چندین بار خوانده بودید، از یاد ببرید.

اگر در نوروز برنامه‌ریزی کنید و در کنار تفریحات، زمانی را هم به مطالعه و تست اختصاص دهید، در آزمون‌های فروردین متوجه خواهید شد که نه تنها مباحث را فراموش نکرده‌اید بلکه ترازتان هم افزایش یافته است.

پس هرچه سریع‌تر‌ به سراغ جعبه ابزار کارنامه بروید و باتوجه با کارنامه‌ی پنج نوع درس و کارنامه‌ی مبحثی، نقاط قوت و ضعف خود را مشخص کنید و یک برنامه‌ریزی متعادل برای نوروزتان داشته باشید. حتی بهتر است منابع نوروزتان را زودتر مشخص کنید. با این کار شما دقیقا می‌دانید در این مدت چه کارهایی انجام خواهید داد. تابلوی نوروز کمکتان می‌کند که مسیر دوران طلایی را پیدا کنید و وسط راه جا نزنید و به خواب نروید.

 قرار نیست برای بهترین شدن کارهای خارق‌العاده و عجیب انجام دهید، فقط کافی است به خواب غفلت نروید و هوشیار باشید.