پرسپولیس 2 - اس خوزستان 0؛ بازگشت موقت به صدر

شاگردان برانکو ایوانکوویچ با کسب یک برد سخت برابر استقلال بار دیگر به صدر جدول مسابقات بازگشتند.

پرسپولیس 2 - اس خوزستان 0؛ بازگشت موقت به صدر

شاگردان برانکو‌ ایوانکوویچ با کسب یک برد سخت برابر استقلال بار دیگر به صدر جدول مسابقات بازگشتند.

به گزارش "ورزش سه"، پرسپولیسی‌ها که بازی آنها مقابل استقلال خوزستان  به شدت گره خورده بود با ضربه سر نجات بخش سیدجلال حسینی از حریف پیش افتادن و در ادامه با گل علی علیپور موفق شدن با پیروزی ۲ بر صفر از زمین بیرون بیایند‌.


با این پیروزی با وجود نمایش نه چندان دلچسب که امروز ارائه کرد در صدرجدول لیگ قرار گرفت تا منتظر بازی سپاهان باشد.


برانکو در این بازی چند تغییر در ترکیب تیمش شکل داده است و که مهمترین آن نیمکت نشینی سروش رفیعی و سیامک نعمتی و حضور ماریو بودیمیر در ترکیب اصلی است.

شرح بازی:


تیم میزبان که هفته گذشته طی یک مسابقه جنجالی نتیجه را به فولاد خوزستان واگذار کرده بود به دنبال شکست نماینده آبی پوش شهر اهواز و بازگشت دوباره به صدر جدول بود. در نیمه اول شاگردان برانکو موقعیت‌های بسیار خوبی را داشتند اما با بی دقتی همه آن‌ها را از دست دادند. در ادامه و در اواسط نیمه اول یک صحنه مشکوک برای پرسپولیس در محوطه جریمه به وجود آمد که با تصمیم داور بازی ادامه پیدا کرد و اعتراض فراوان سرخپوشان را به همراه داشت. اما این پایان جنجال در نیمه اول نبود و درست چند دقیقه بعد کیانی، مدافع استقلال خوزستان با دریافت دو کارت زرد در یک دقیقه از زمین مسابقه اخراج شد تا آبی‌ها ۱۰ نفره به کار ادامه دهند.
با شروع نیمه دوم اما پرسپولیسی‌ها به دنبال استفاده از کمبود یار مهمان بودند تا سه امتیاز شیرین به دست آورند. اما در همان دقایق ابتدایی استقلال خوزستان صاحب یک موقعیت خطرناک شد و درحالی که مهاجم حریف به دنبال گشودن دروازه بیرانوند بود، توپش از کنار دروازه به بیرون رفت.
با این حال باز هم قرمزپوشان نبض بازی را در دست گرفتند و سیدجلال حسینی توانست از ارسال رسن به زیبایی استفاده کرده و قفل دروازه گروسیان را برای بار اول بشکند. در ادامه بازی به صورت متعادل و در میانه زمین پیگیری شد اما هیچ موقعیتی به دست و سرانجام شاگردان برانکو با استفاده از یک ضد حمله در دقیقه ۸۸ گل دوم را با یک حرکت تیمی به ثمر رساندند و صدر جدول مسابقات قرار گرفتند.

بهترین بازیکن:


شجاع خلیل‌زاده- بازگشت دوباره این مدافع به خط دفاع دفاع ثبات خوبی را در دژ دفاعی پرسپولیس ایجاد کرد. شجاع با آرامش و اعتماد به نفس مثال زدنی خود علاوه بر کنترل ضد حملات انتحاری استقلال خوزستان به خوبی در حملات تیمش هم شرکت داشت تا پس از وقفه‌ای یک هفته‌ای باز هم به بهترین بازیکن پرسپولیس تبدیل شود.

 

علی علیپور- مهاجم جوان اما با تجربه پرسپولیس می‌توانست در همان دقایق ابتدایی بازی گل اول را با پای چپ وارد دروازه کند که با بدشانسی رو به رو شد. در ادامه می‌توانست در یک صحنه مشکوک برای تیمش پنالتی کسب کند که بنیادی‌فر از کنار آن گذشت. در اواخر نیمه دوم هم او پس از انجام یک حرکت تیمی زیبا با نعمتی گل دوم را درون دروازه گروسیان قرار داد تا به یک قدمی صدر جدول گلزنان برسد.

 

منبع :