نوروزی متفاوت با کتاب نوروز

با نزدیک شدن به ایام نوروز شور و هیجان دانش‌آموزان بیش‌تر می‌شود. انگار قرار است خانه‌تکانی کنند، اما این خانه تکانی متفاوت با همه‌ی خانه‌تکانی‌ها است.

نوروزی متفاوت با کتاب نوروز

با نزدیک شدن به ایام نوروز شور و هیجان دانش‌آموزان بیش‌تر می‌شود. انگار قرار است خانه‌تکانی کنند، اما این خانه تکانی متفاوت با همه‌ی خانه‌تکانی‌ها است. دانش‌آموزان در این دوران کتاب‌های خود را که این مدت به سراغ آن‌ها نرفته‌اند از لابه‌لای کتاب‌های خود پیدا می‌کنند و بر اساس جایگاه و تراز خود برای آینده برنامه‌ریزی می‌کنند.

 تعطیلات نوروز فرصت خوبی برای جبران است. کانون دانش‌آموزان خود را در این زمان تنها نگذاشته و به مانند هرسال با برگزاری دو آزمون جامع (ایستگاه جبران) در کنار دانش‌آموزان قرار دارد. در دوران طلایی نوروز بعضی از دانش‌آموزان دوست دارند به مسافرت بروند و فقط تفریح کنند و به تماشای برنامه‌های تلویزیون بپردازند. برخی نیز دوست دارند از این فرصت استفاده کنند و درس بخوانند و به مرور درس‌های خود بپردازند. به نظر من باید اجازه دهیم هر گروهی کار خود را انجام دهند. دانش‌آموزانی که دوست دارند به تفریح و مسافرت بپردازند و از ایام نوروز خود برای تفریح استفاده کنند و دانش‌آموزانی که می‌خواهند به مطالعه کتاب‌های درسی خود مشغول باشند روی این کار تمرکز کنند. کتاب نوروز برای هر دو گروه دانش‌آموزان آماده شده است.

دانش‌آموزانی که می‌خواهند تفریح کنند کتاب نوروز به آن‌ها کمک می‌کند تا در کنار لذت بردن از تفریحات از درس فاصله نگیرند و کمی هم درس بخوانند و دانش‌آموزانی که می‌خواهند به مطالعه بپردازند درس‌های خود را هدفمند و با برنامه و نظم مطالعاتی مرور می‌کنند و از حداقل زمان حداکثر استفاده را ببرند. پس دانش‌آموزان حتماً در ایام نوروز باید از این کتاب که ماحصل خرد جمعی مؤلفین باتجربه است استفاده کنند و با وجود چنین منابعی است که دانش‌آموزان می‌توانند دوران نوروز را به دوران طلایی تبدیل کنند.