برنامه راهبردی آزمون 3 اسفند هنر

دومین آزمون پروژه پنجم پروژه پنجم از آزمون‌ها شروع نیم سال دوم است. نیم سال دوم شروعی مهم ترو با استراتژی است. توصیه ما به شما این است که نواقص و...

برنامه راهبردی آزمون 3 اسفند هنر


برنامه راهبردی آزمون 3 اسفند هنر
برنامه راهبردی آزمون 3 اسفند

دومین آزمون پروژه پنجم

پروژه پنجم از آزمون ها شروع نیم سال دوم است.  نیم سال دوم شروعی مهم ترو با استراتژی است. توصیه ما به شما این است که نواقص و عقب افتادگی هایتان از نیم سال اول را درجای خودشان بگزارید و نیم سال دوم را از دست ندهید؛ مباحث نیم سال دوم گسترده تر و پر سوال تر هستند و لازمه  مسلط شدن به این مباححث با برنامه و پیوسته ، پیشروی کردن است. نگران مباحث جامانده نباشید ، این مباحث در پروژه ششم (دوران طلایی) به طور کامل بررسی می شود.

درک عمومی هنر

پارسا انصاری: در این آزمون فصل‌های ‎4 تا 7 کتاب تاریخ هنر جهان مورد پرسش قرار خواهند گرفت و شامل مباحثی چون تاریخ هنر یونان و روم که پایه‌های هنری غرب را شکل می‌دهند، خواهند بود. به همین مناسبت نگاهی خواهیم داشت به چگونگی مطالعه این مباحث برای گرفتن بیشترین بازده.مکمل‌خوانی و موازی‌خوانی روشی است که شما یک مبحث مشخص را از بین کتاب‌های مختلف به صورت یکجا مطالعه و خلاصه‌نویسی می‌کنید. در این روش هر منبع، منابع دیگر را تکمیل می‌کند و از آنجا که مطالب بسیاری از کتب تاریخ هنر مشترک است، باعث مرور مطالبی که قبلاً فرا گرفته‌اید خواهد شد. موازی خوانی کتب مختلف و خلاصه‌نویسی آنها باعث طبقه‌بندی مطالب در ذهن‌ شما و ماندگاری بیشتر آنها خواهد گردید. منابع مورد مطالعه‌ی شما می‌تواند درسی، کمک درسی و آزاد باشد. منابع درسی مکمل برای کتاب تاریخ هنر جهان در مباحث هنر تمدن‌ها نظیر هنر یونان و روم: کتاب‌های سیر هنر در تاریخ، آشنایی با مکاتب نقاشی و ...

مباحث هنر یونان و روم در کنکورهای سه سال اخیر به طور میانگین هر سال 2 سوال را به خود اختصاص داده است.

درک عمومی ریاضی و فیزیک:

نسیم پوراحمد: مباحث ریاضی آزمون 3اسفند بیش از 50 درصد مشابهت مبحث دارد. هندسه مسطحه و محاسبات عددی از پر سوال ترین مباحث در کنکور هنر هستند . توصیه می‌شود سوالات آزمون های قبل را با دقت بررسی کنید و از آنها به عنوان منبعی از اشتباهات و دانسته های شخصی خودتان استفاده کنید.

ترسیم فنی:

نسیم پوراحمد: مباحث هندسه مسطحه در ریاضی و ترسیم فنی با هم یکی هستند . از این رو میتوانید تیپ بندی سوالات را با تعداد سوال بیشتری انجام دهید.تیپ بندی سوالات یعنی سوالت را بر اساس اطلاعات مسئله ، خواسته ی مسئله و موضوع سوال دسته بندی کنید . این کار به شما روش محوری و راه های حل سوالات رو به شما می‌آموزد.

خلاقیت تصویری و تجسمی:

نسیم پوراحمد: یکی از مهم ترین ویژگی های درس خلاقیت تصویری انطباق و انعطاف پذیری های آن است که البته این موضوع دشواری های زیادی را نیز به وجود آورده است. هوشمندانه مطالعه کردن ویژگی‌ای است که باید آن ‌را تمرین کنید. مطالب درسی را با هم منطبق کنید مباحث کتاب کارگاه هنر 2 را با مباحث کتاب مبانی هنر های تجسمی مطابقت دهید و نکات جدید را بیابید. کتاب طراحی 1و2 و خط در گرافیک را باهم مطابقت دهید. مطالعه برای این درس باید کاملا پویا باشد.

خلاقیت نمایشی

پارسا انصاری:  3اسفند دومین آزمون در نیم‌سال جدید تحصیلی شماست. در تداوم آزمون قبل، مبحث سبک‌های سینمایی از موج نوی فرانسه تا به انتها مورد پرسش قرار خواهند گرفت. در تحلیل برنامه‌ی آزمون قبلی درباره‌ی اهمیت تصاویر این مبحث به خصوص در کتاب سبز خلاقیت نمایشی، توضیحاتی داده شد. این بار می‌خواهیم به اهمیت نقش فعالیت‌های جانبی شما در پاسخگویی به تست‌های خلاقیت نمایشی بپردازیم. کتاب سبز خلاقیت نمایشی در فصل سبک‌های سینمایی به ویژگی‌های هر سبک، فیلمسازان آن و فیلم‌های مطرح آن فیلمسازان پرداخته است. با جست و جوی کوتاهی در اینترنت در خصوص این فیلم‌ها و فیلمسازان، یا دیدن مهم‌ترین‌های این فیلم‌ها مخصوصا اگر داوطلب زیرگروه 4 (سینما و هنرهای نمایشی) هستید و کمی بالا بردن اطلاعات عمومی خود در خصوص داستان هر فیلم و ... شما قادر به پاسخگویی بسیاری از تست‌هایی خواهید بود که در صورت اکتفا به مطالعه منابع درسی و ... نمی‌توانستید به آن‌ها پاسخ دهید. همچنین با انجام این فعالیت‌های جانبی کنار مطالعه، ویژگی‌های هر سبک، نام فیلم‌ها، سازندگان و مطالب برجسته‌ی دیگر بسیار بهتر در ذهن شما ماندگار خواهد شد.

مبحث سبک‌های سینمایی در سه سال اخیر کنکور، به طور میانگین هر سال حداقل 1 سوال را به خود اختصاص داده است.

خلاقیت موسیقی:خواص مواد :

نسیم پوراحمد: صنایع دستی مبحث مهم و پر سوال هست که نه تنها در خواص مواد مطرح می‌شود ، بلکه در درک عمومی هنر هم جایگاهی چشمگیر دارد. یکی از مهم ترین قسممت های صنایع دستی مبحث نساجی و بارچه در آن می باشد. بر اساس بررسی که د رکنکور های 92 تا 96 انجام شده است، این مبحث به طور جمع 5 تا 6 سوال در کنکور داشته است.دروس عمومی:

توجه ویژه تری به عمومی ها داشته باشید و سعی کنید خواندن این مباحث را پشت گوش نندازید شاید دروس عمومی به راحتی و در زمان کوتاهی را یاد بگیرید اما به خاطر سپردن و استفاده کردن از نکات آن نیازمند ممارست و پیوسته مطالعه کردن است.
تهیه شده در گروه هنر کانون