برنامه راهبردی آزمون 19 بهمن هنر

پروژه پنجم از آزمون‌ها شروع نیم سال دوم است. نیم سال دوم شروعی مهم ترو با استراتژی است. توصیه ما به شما این است که نواقص و عقب افتادگی هایتان از نیم سال اول را ..

برنامه راهبردی آزمون 19 بهمن هنر

برنامه راهبردی آزمون 19 بهمن هنر
برنامه راهبردی آزمون 19 بهمن

پروژه پنجم از آزمون ها شروع نیم سال دوم است.  نیم سال دوم شروعی مهم ترو با استراتژی است. توصیه ما به شما این است که نواقص و عقب افتادگی هایتان از نیم سال اول را درجای خودشان بگزارید و نیم سال دوم را از دست ندهید؛ مباحث نیم سال دوم گسترده تر و پر سوال تر هستند و لازمه  مسلط شدن به آن با برنامه و پیوسته پیشروی کردن است. ننگران مباحث جامانده نباشید ، این مباحث در پروژه ششم (دوران طلایی) به طور کامل بررسی می شود.

درک عمومی هنر

پارسا انصاری: از 19 بهمن بودجه‌بندی آزمون‌های کانون کتاب عکاسی 2 را نیز در برمی‌گیرد. این کتاب نیز مانند عکاسی 1 به دلیل مباحثی که پوشش داده از اهمیت قابل توجهی برخوردار می‌باشد. کتاب عکاسی 2 بیشترین تمرکز خود را بر جنبه‌ی هنری و تکنیک عکاسی گذاشته است. فصل‌های یک و دو این کتاب که در آزمون 19 بهمن نیز مورد سوال قرار خواهند گرفت، به تاریخچه‌ی هنری عکاسی می‌پردازند.

مبحث عکاسی در سه سال اخیر کنکور به طور میانگین هر سال 1 سوال را به خود اختصاص داده است.

درک عمومی ریاضی و فیزیک :

نسیم پوراحمد: در نیم سال دوم فیزیک هم در قسمت مربوط به سوالات ریاضی مطرح میشود. برای تسلط بر فیزیک این بخش نکات و فرمول های اصلی هر بخش کافی هستند و نیازی به مطالعه عمیق این مباحث نیست. بازگشت دوباره ی محاسبات عددی به بودجه بندی آزمون  فرصت تقویت کردن اشکالات و نقص های این مبحث را مهیا میکند . سعی کنید سوالات این مبحث را به صورت تیپ بندی حل کنید.

ترسیم فنی:

نسیم پوراحمد: برای داوطلبینی که این درس ضریب یک دارد و نمیخواهند زمان زیادی را برای مطالعه و یادگرفتن رسم سه نما و مباحث مربوط به ترسیمات سه نما بگزارند ، مطالعه نقشه کشی معماری و ابزار و تجهیزات بسیار کارآمد خواهد بود . میتوانید از پاسخنامه آزمون مباحث مربوط به این دو قسمت را مطالعه کنید . از آن جایی که مباحث متنوعی از این دو مبحث مطرح نمیشود میتوانید به آنها تسلط نسبی بدست آورید.

خلاقیت تصویری و تجسمی:

نسیم پوراحمد: تصاویری که در کتاب کارگاه هنر 2 هستند عموما مد نظر طراحان هستند. مخصوصا هنرمندان معاصری که آثار آنها را بررسی می‌کند . یکی از منابع اصلی سوالات مربوط به سبک شناسی در کنکور (درک عمومی هنر و خلاقیت تصویری) از تصاویر و هنرمندانی است که در این کتاب معرفی شده‌اند. نکاتی که در کتاب انسان –فضا طراحی مطرح شده است را میتوانید در بخش درک تصویر تعمیم دهید و آنها را با سوالات منطبق کنید.

خلاقیت نمایشی

 پارسا انصاری : سبک‌های سینمایی که یکی از مباحث مطرح شده در آزمون 19 بهمن است، بدون شک یکی از مهم‌ترین مباحث درس خلاقیت نمایشی است و در سه سال اخیر کنکور به طور میانگین هر سال حداقل 1 سوال را به خود اختصاص داده است.

کتاب سبز خلاقیت نمایشی مطالب جامعی را در خصوص سبک‌ها و ویژگی‌های آن‌ها درون خود آورده. از بررسی تصاویر فیلم‌های ذکرشده غافل نشوید چرا که بسیاری از خصوصیات هر سبک را می‌توانید با تعمق در این تصاویر متوجه شوید. مثلاً در اکسپرسیونیسم، با بررسی این تصاویر متوجه نورپردازی پر کنتراست، دکورهای نقاشی شده و ... که از مولفه‌های بصری این سبک است، خواهید شد. همچنین این کار مهارت شما را در مبحث درک تصویر -که گاهی با مبحث سبک‌های سینمایی تلفیق می‌شود- بالا خواهد برد.

خلاقیت موسیقی:


خواص مواد :

نسیم پوراحمد : کاغذ و چاپ یکی از مهم ترین و پر سوال ترین مباحث خواص مواد د رکنکور است . پیشنهاد میشود از این مطالب فیش هایی تهیه کنید که بتوانdد تا زمان کنکور از آنها استفاده کنید. برای برخی از مباحث مهم خواص مواد مطالعه کردن از روی تست‌ها بسیار کارآمد تر از مطالعه کردن متن است.


دروس عمومی

توجه ویژه تری به عمومی ها داشته باشید و سعی کنید خواندن این مباحث را پشت گوش نندازید شاید دروس عمومی به راحتی و در زمان کوتاهی را یاد بگیرید اما به خاطر سپردن و استفاده کردن از نکات آن نیازمند ممارست و پیوسته مطالعه کردن است.

تهیه شده توسط گروه هنر کانون