کنکور 98

زنگ ایرانداک برای ششمین بار به صدا در‌می‌آید

ششمین دوره زنگ ایرانداک با شعار ایرانداک؛ همراه هر گام پژوهش و پژوهشگران در پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران برگزار می‌شود.

زنگ ایرانداک برای ششمین بار به صدا در‌می‌آید
ششمین دوره زنگ ایرانداک با شعار ایرانداک؛ همراه هر گام پژوهش و پژوهشگران در پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران برگزار می‌شود.

بر پایه قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی همه دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و موسسه‌های آموزش ‌عالی، پژوهشی و فناوری؛ باید تمام‌ متن پیشنهاده‌ها (پروپوزال‌ها)، پایان‌نامه‌ها و رساله‌های دانشجویان تحصیلات تکمیلی خود را که بدون طبقه‌بندی باشند، در سامانه‌های اطلاعاتی ایرانداک، ثبت و آنها را همانندجویی کنند.
برای انجام این قانون، سامانه ثبت پیشنهاده‌ها، پایان‌نامه‌ها و رساله‌ها در نشانی SABT.IRANDOC.AC.IR و سامانه همانندجو در نشانی TIK.IRANDOC.AC.IR در دسترس همگان گذارده شده است.
همچنین برای آشنایی بیشتر مدیران، استادان، کتابدارن و دانشجویان با این سامانه‌ها و برخی دیگر از خدمات ایرانداک، کارگاه‌های آموزشی رایگان حضوری با نام زنگ ایرانداک: کارگاه آشنایی و کار با سامانه‌ها و پایگاه‌های اطلاعات ایرانداک با محتوای زیر برگزار می‌شود.
* آشنایی با فرایند دریافت پیشینه پژوهش؛
* عضویت در سامانه ملی ثبت پایان‌نامه، رساله، و پیشنهاده؛
* فرایند ثبت پایان‌نامه، رساله، و پیشنهاده؛
*نام‌نویسی در پایگاه اطلاعات علمی ایران (گنج)؛
*فرایند نام‌نویسی و کاربرد سامانه همانندجو؛
*آشنایی با برخی دیگر سامانه‌ها و پایگاه‌های اطلاعات ایرانداک.
ششمین دوره این کارگاه دوشنبه 29 بهمن 97 از ساعت 14 تا 16 در ایرانداک برگزار و به حاضرین گواهی شرکت در کارگاه آموزشی داده می‌شود.
علاقه‌مندان شرکت در این کارگاه در نشانی https://irandoc.ac.ir/eform/submit/workshop ثبت نام کنند.
ایرانداک آمادگی است این کارگاه را برای دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و سایر مؤسسه‌ها در سازمان متقاضی برگزار کند.
پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک) وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری پژوهش، مدیریت دانش، آموزش، همکاری‌های پژوهشی و اطلاع‌رسانی و پشتیبانی از سیاست‌گذاری علم و فناوری را برعهده دارد. دستاوردهای مدیریت دانش و اطلاعات علمی و فنی کشور در سامانه‌ها و پایگاه‌های اطلاعات وابسته به این پژوهشگاه ارائه می‌شود. در این میان، پایگاه اطلاعات گنج با صدها هزار رکورد؛ از بزرگ‌ترین، دیرین‌ترین و پربازدیدترین پایگاه اطلاعات علمی و فنی کشور به شمار می آید.
همچنین پایگاه اطلاعات پایان ‌نامه‌های ایران (دکترا و کارشناسی ارشد)، پایگاه اطلاعات پایان ‌نامه ‌های دانش‌ آموختگان ایرانی خارج از کشور، پایگاه اطلاعات پیشنهاده (پروپزال) پایان‌نامه‌ ها و رساله‌ های تحصیلات تکمیلی کشور، پایگاه اطلاعات طرح‌های پژوهشی کشور، پایگاه اطلاعات مقالات علمی و فنی نشریات ادواری فارسی، پایگاه اطلاعات گزارش‌ های دولتی ایران، پایگاه اطلاعات مقالات سمینارها، کنگره‌ها و سمپوزیوم‌های علمی و فرهنگی ایران از جمله پایگاه های اطلاع رسانی وابسته به ایرانداک هستند.

منبع :