مدرسه 15 کلاسه بنیاد قلم چی به دانش آموزان اهواز اهدا شد

مدرسه اهدائی بنیاد قلم چی به دانش آموزان شهر اهواز در استان خوزستان، روز یکشنبه 14 بهمن 1397 افتتاح و بهره برداری شد.

مدرسه 15 کلاسه بنیاد قلم چی به دانش آموزان اهواز اهدا شد

مدرسه اهدائی بنیاد قلم چی به دانش آموزان شهر اهواز در استان خوزستان، روز یکشنبه 14 بهمن 1397 افتتاح و بهره برداری شد.مدرسه 15 کلاسه بنیاد قلم چی به دانش آموزان اهواز اهدا شددبیرستان دخترانه قلم چی(10) شهر اهواز با ظرفیت 500 دانش آموز در مقطع دوره دوم متوسطه در زمینی به مساحت 5600 مترمربع با زیربنای 2500 مترمربع فضای آموزشی در چهارطبقه، شامل 15 کلاس درس، 10 اتاق اداری، کتابخانه، آزمایشگاه، نمازخانه و سالن اجتماعات توسط بنیاد علمی آموزشی قلم چی(وقف عام) ساخته شده و در دو نوبت پذیرای دانش آموزان است.

معصومه خبازان نژاد مدیر این مدرسه ضمن ابراز خرسندی گفت: امروز شاهدیم که احداث این مدرسه به همت بنیاد قلم چی و پیگیری های مسئولان آموزش و پرورش و مدیرکل نوسازی استان به ثمر رسیده است تا دانش آموزان ناحیه 2 شهر اهواز که با کمبود فضای آموزشی مواجه بودند، بتوانند در محیطی استاندارد به تحصیل ادامه دهند.

وی افزود: با توجه به اینکه طی سال های خدمتم در مدارسی از شهر اهواز مشغول به کار بوده ام که فاقد فضا و امکانات مطلوب بود، با همه وجود درک می کنم که وجود فضای آموزشی مناسب با تجهیزات کارآمد، در نشاط و رشد تحصیلی دانش آموزان تاثیر بسزایی خواهد داشت، چنانچه خیرین مدرسه ساز نیز در فراهم کردن این زمینه گام های ارزنده ای برداشته اند.

محمد تقی زاده مدیرکل آموزش و پرورش استان خوزستان با اشاره به اینکه خیرین مدرسه ساز علاوه بر ساخت مدرسه، فرهنگ مدرسه سازی را در کشور بنا نهاده اند، اظهار داشت: هیچ تغییر، تحول و تکاملی در یک جامعه بوجود نمی آید مگر اینکه ابتدا آموزش و پرورش آن جامعه دستخوش تحول و شکوفایی شود و ساخت مدارس، زیربنایی ترین و مهم ترین قدم در راستای رسیدن به جامعه موفق است چراکه درست اندیشیدن می تواند از مدرسه آغاز شود.

رضا رضایی مدیرکل اداره نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان خوزستان طی سخنانی در این مراسم بیان کرد: امروز شاهد بهره برداری از پروژه آموزشی و پرورشی مدرسه بنیاد قلم چی شهر اهواز هستیم که در منطقه کم تر برخوردار واقع شده و در به ثمر رسیدن آن، تلاش همه دست اندکاران، پیگیری ها و دلسوزی های مسئولان این منطقه نیز بسیار موثر و تسهیل گر بوده است.

وی خاطرنشان کرد: این مدرسه 15 کلاسه توسط بنیاد قلم چی به دانش آموزان این شهر اهداء شده که یکی از بزرگترین و شاخص ترین مدارس شهر اهواز است.

محمدرضا حافظی رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور نیز با بیان اینکه در عصر حاضر، قدرت با ثروت و زور بازو بدست نمی آید بلکه با کسب علم و دانش میسر می شود، اظهار داشت: خیرین مدرسه ساز، زمینه آموزش را با ساخت مدرسه که یک ظرف و فضای فیزیکی است فراهم می کنند اما بدون حضور معلمان خوب و دلسوز، نه ظرف و نه مظروف که دانش آموزان هستند، ارزشی نخواهند داشت.

کاظم قلم چی واقف و متولی بنیاد علمی آموزشی قلم چی(وقف عام) خطاب به دانش آموزان مدرسه گفت: شما دختران باید روی قله های علم و دانش بایستید ضمن اینکه با خود متعهد شوید پس از فراغت از تحصیل و دانشگاه، نخستین درآمد خود را صرف خدمت رسانی به مدرسه و محل تحصیلی کنید که موفقیت خود را مدیون آن می دانید و هیچگاه منتظر نباشید که دیگران به شما کمک کنند بلکه خودتان را مسئول دانسته و منشاء اثر باشید.

لازم به ذکر است آئین افتتاح و بهره برداری این مدرسه با حضور خیرین مدرسه ساز کشور، استاندار، مسئولان آموزش و پرورش، نوسازی مدارس استان خوزستان، بنیاد قلم چی و معلمان و دانش آموزان پرشور این مدرسه با همراهی نمایندگان بنیاد قلم چی در اهواز برگزار شد.


مدرسه 15 کلاسه بنیاد قلم چی به دانش آموزان اهواز اهدا شد


منبع :