سر جلسه آزمون چه کنیم که به اهداف برسیم؟

از کارهایی که برای دانش‌آموزان انجام دادم و موجب موفقیت ایشان شد هدف‌گذاری بود. عدم هدف‌گذاری برای دانش‌آموز، باعث می‌شد که وقتی سر جلسة آزمون قرار می‌گیرند، ب

سر جلسه آزمون چه کنیم که به اهداف برسیم؟

مژگان قائد رحمتی 

رتبه کشوری 34 پزشکی تهران – کنکور 93

سر جلسة آزمون چه کنیم به اهداف برسیم؟

از کارهایی که برای دانش‌آموزان انجام دادم و موجب موفقیت ایشان شد هدف‌گذاری بود.

سر جلسه آزمون چه کنیم که به اهداف برسیم؟


عدم هدف‌گذاری برای دانش‌آموز، باعث می‌شد که وقتی سر جلسة آزمون قرار می‌گیرند، بی‌هدف شروع به زدن تست‌ها از ابتدای دفترچة سوال کنند و این روش سبب می‌شد برخی از دانش‌آموزان در دام سوالات مشکل‌تر بیفتند و زمان خود را از دست دهند و همین‌طور به علت عدم هدفمندی در انتهای آزمون سوالات ساده‌ای را که قطعاً می‌توانستند حل کنند به علت عدم مدیریت زمان و نداشتن هدف از دست بدهند

به همین علت با دانش‌آموزان تصمیم گرفتیم قبل از شروع آزمون هدف‌گذاری انجام دهیم و در زمان آزمون ابتدا به سراغ سوالات ساده‌ای که حتماً توانایی حل آنها را دارند بروند و در وهله بعدی مجدداً سر جلسة آزمون راجع به هدف‌گذاری تصمیم‌گیری کنند. چون گاهی سوالات در یک درس خاص سخت‌تر آزمون‌های قبل باشند و یا برعکس ساده‌تر. که با این روش دانش‌آموز با توجه به سطح آزمون ارزیابی که از خود دارد می‌تواند نتیجة مطلب را از آزمون بگیرد.

و در نهایت بعد از آزمون با توجه به کارنامه صادر شده مجدد هدف‌گذاری قبل آزمون و نتایج بعد آزمون را مقایسه کرده و عملکرد دانش‌آموز را ارزیابی می‌کنیم.

هدف ما از آزمون دادن، این است که به همة سوالاتی را که دانش حل آنها را داریم، بتوانیم پاسخگویی مناسب داشته باشیم.


برای استفاده از خدمات پشتیبانی ویژه مژگان قائد رحمتی عدد 6 را به  5000116463  ارسال نمایید و یا با شماره تلفن 02186121706 تماس حاصل نمایید.

همچنین می توانید جهت اطلاع از خدمات پشتیبانی ویژه با شماره
02186121706 تماس حاصل نمایید.

کانال پشتیبان ویژه ها :   
vipposhtiban@ را در تلگرام جستجو نمایید یا روی لینک عضویت در کانال پشتیبان ویژه کلیک نمایید.